10. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı Başladı

10. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Konferansı IRENEC 2020 Covid-19 önlemleri sebebiyle online olarak yapılmaya başladı.

10. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı Başladı

Topluluk Enerjisi Esasına Dayanılarak %100 Yenilenebilir Enerjiye Küresel Geçiş için Bireylerin, Karar Vericilerin, Üniversitelerin, Kooperatiflerin ve Belediyelerin Üzerine Düşen Görevler ve Sorumlulukları konu edinen IRENEC 2020 04-06 Haziran 2020 tarihleri arasında Covid-19 önlemleri sebebiyle online olarak yapılıyor.

İBB başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından açılış konuşması yapılan konferansta, mevcut en iyi teknolojilerin kullanıldığı akıllı şebekelerin, yenilenebilir enerji depolama sistemlerinin ve enerjinin son kullanım verimliliğinin entegrasyonuyla %100 yenilenebilir enerji hedefine ulaşılması için çözüm önerileri tartışılıyor.

Türkiye Yenilenebilir Enerji Birliği (EUROSOLAR Türkiye), birliğin vizyonu doğrultusunda %100 yenilenebilir enerjiye geçişin teknik, ekonomik ve siyasi boyutlarının ve sanayide, mimaride, ulaşımda ve eğitimde hayata geçme yollarının tartışılacağı uluslararası bir platform yaratmak için her yıl düzenlenyiyor, 2020'nin teması ise mevcut enerji ağını gelecekte tümüyle %100 Yenilenebilir Enerjiye dönüştürme yönündeki küresel hedef olarak tanımlanmış durumda.

Birçok ülkeden online katılımcılar ile zoom üzerinden yapıacak konferasna katılmak ücretsiz olup, bu sayfadan konferans bilgilerine ulaşmak mümkündür.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 13:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER