Doğayı Sev Plastik Poşet Kullanımını Azalt

Plastik kirliliği içerisinde plastik poşetler önemli bir yer kaplıyor ve siz de plastik poşet kullanımını azaltarak çevre ve doğa sevginizi gösterebilirsiniz.

Doğayı Sev Plastik Poşet Kullanımını Azalt

Ambalaj ve ambalaj atıklarının çevre üzerindeki etkilerini önlemek veya azaltmak için Avrupa Parlamentosu ve Konseyinin 94/62 / EC sayılı Direktifi (4) kabul edilmiştir. Plastik taşıma poşetlerinin tüketimi, yüksek seviyelerde çöp oluşmasına ve kaynakların yetersiz kullanılmasına neden olur ve herhangi bir işlem yapılmazsa artması beklenir. Bununla birlikte plastik taşıma poşetlerinin çöplenmesi, çevre kirliliğine yol açan probleme katkıda bulunur. Ayrıca, plastik taşıma torbalarının çevrede birikmesi, turizm gibi ekonominin belirli dalları üzerinde açıkça olumsuz bir etkiye sahiptir. Birlikte tüketilen toplam plastik taşıma poşeti sayısının büyük çoğunluğunu temsil eden, 50 mikronun altında bir kalınlığa sahip hafif plastik taşıma poşetleri, daha kalın plastik taşıma poşetlerine göre daha az tekrar kullanılır ve böylece daha hızlı atık olur. Çöplere daha yatkın ve hafif olmaları nedeniyle hem karada hem de tatlı su ve deniz ekosistemlerinde çevreye dağılmış olma olasılığı daha yüksektir. Plastik taşıma torbaları geri dönüşümlü olsalar bile, mevcut geri dönüşüm oranları çok düşüktür. Ek olarak, plastik taşıma çantaları için ayrı bir toplama yoktur, bunların taşınması maliyetlidir ve geri dönüşümü için yıkanması büyük miktarda su gerektirir. Plastik taşıma torbalarının geri dönüşümü bu nedenle onların neden olduğu sorunları çözmez.

PLASTİK POŞETLERİN KULLANIMI ARTARSA NE OLUR?
Plastik taşıma poşetlerinin tüketimi, yüksek seviyelerde çöp oluşmasına ve kaynakların yetersiz kullanılmasına neden olur.
Dünyadaki su eko sistemlerini tehdit ederek su kütlelerinde denizciliği tehdit eden yaygın deniz çöpü sorununu ağırlaştırır.
Hafif olmaları nedeniyle hem karada hem de tatlı su ve deniz ekosistemlerinde çevreye dağılmış olma olasılığı daha yüksektir bu sebeple deniz canlılılarına zarar vermektedir
Çevrede biriken gereksiz poşetlerin temizlenmesi için devletlerin büyük harcama yapmasına neden olur.
Plastik poşetlerin geri dönüşümünün yapılması için çok miktarda su gerektirir.


NE YAPMALIYIZ?
Atıkların hiyerarşisine göre önleme önce gelir bu sebeple ilk olarak vatandaş olarak plastik poşet kullanımının artmasını önlemeliyiz.
Plastik poşetler yerine %100 geri dönüştürülebilir ve yıkanabilir bez çantaları kullanmalıyız.
Firmaların mal veya ürün satışı noktasında müşterilerine ücretsiz plastik taşıma çantaları temin etmemelerini teşvik edilmelidir daha çok bez çantalara yönlendirilmelidir.
Televizyon, radyo, gazate, internet sitesi gibi halkın devamlı bilgi alacağı yerlerde plastik poşetlerin kullanımının zararları anlatılmalıdır.
Atıkların hiyerarşisine göre önleme önce gelir. Bu nedenle, AB çapında bir azaltma hedefi tanımlanmıştır. İhtiyaç duyulan plastik torba poşetlerinin çevreye yayılmayacağından emin olmak için atık yönetimi altyapısı - özellikle geri dönüşüm - genişletilmeli ve tüketicilere uygun atık imhası hakkında bilgi verilmelidir. Birlik'te plastik taşıma poşetlerinin kullanımına ilişkin mevcut veriler, plastik taşıma poşetlerini ücretsiz olarak kullanamadıkları ancak bunun yerine küçük bir ödemeye tabi tuttuğu Üye Devletlerde tüketimin düşük olduğunu veya azaldığını açıkça göstermektedir. Plastik taşıma poşetlerin kullanımının azaltılması gerektiği durumlarda, kullanılabilecek en iyi alternatif olan doğa dostu %100 geri dönüştürülebilir bez çantalar tercih edilmelidir. Genel olarak tüketicilere, özellikle de çocuklara yönelik eğitim programları, plastik torba kullanımının azaltılmasında özel bir rol oynamalıdır. Bu eğitim programları hem Üye Devletler hem de mal ve ürün satış noktasında üreticiler ve perakendeciler tarafından uygulanmalıdır.

Plastik taşıma poşetlerinin tüketimini azaltmaya yönelik önlemler hafif plastik taşıma poşetlerinin tüketiminde sürekli bir azalmaya yol açmalı ve ambalaj üretiminde genel bir artışa yol açmamalıdır.

Toptan bez çanta satış firması Netpak Ambalaj. Türkiye'nin ve dünyanın çevre dostu çantasını üretiyoruz. Toptan bez çanta üretimlerimizde en önemli unsur kaliteli ve seri üretimdir. Netpak Çanta olarak adlandırdığımız son zamanların en popüler ürünleri arasında yer alan bez çantalarımız oldukça rağbet görmektedir.  Kullanım kolaylığı, çevreci tasarımlarıyla kullanıcısına tekrar tekrar kullanma isteği oluşturan bez çantalarımız %100 geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilmiştir.

DOĞA DOSTU BEZ ÇANTA

Doğa dostu bez çantalarımız çok sağlam olup ortalama 104d defa kullanılır ve 15 kg ağırlık taşır. Doğa dostu toptan bez çantalarımız için minimum  üretim miktarımız 10.000 adettir.  Laminasyonlu ve laminasyonsuz olmak üzere 2 farklı baskı alternatifimiz mevcuttur. Toptan bez çantalar için kullanım alanına göre sunulan seçenekleri değerlendirebilir kullanıcılar adına en doğru kararı verebilirsiniz. Nonwoven üzerine yapılan baskılar daha doğal ve daha ekonomik olurken, laminasyonlu bez çantalarımız bizlere kolay temizlik imkanı sağlamaktadır.Ürettiğimiz doğa dostu bez poşetlerimiz ile İhracatın Yıldızları-Türkiye’nin Gizli Şampiyonları Yarışması' nda "En Çevreci Şampiyon" ödülünü aldık. Ayrıca yine ürettiğimiz çevre dostu bez torba ürünümüz ile 2019 Dünya Ambalaj ödülünü kazandık.

TOPTAN BEZ ÇANTA SATIN AL

Toptan bez çanta satın almak istediğinizde bize ulaştığınızda siparişleriniz güvenilir ve hızlı bir şekilde sevk sürecini tamamlayıp sizlere ulaşır. Plastik poşetlerin ücretlendirilmesi yasası ardından, plastik poşetlerin yerine kullanılabilecek en iyi seçenek çevre dostu netpak bez çantalardır. Netpak bez çantalarımız alışverişinizin her anında size yardımcı olur, taşıma kolaylığı sağlar ve doğaya faydalı olmanın mutluluğunu yaşamanıza eşlik eder. Toptan bez çanta satışlarımız her geçen gür artmakta sektörün öncü firmaları bu konuda bilinçlenmektedir. Çoğu büyük süpermarketlerin ortak tercihi netpak bez çantalardır. Doğa dostu geri dönüşümlü bez çantalarımız tüketimi azaltıp sizlere tekrar kullanım olanağı sağlar. Geri dönüşümün bir parçası olacağınız bez çantalarımız ile doğaya dönüşünüz başlasın. Toptan bez çanta fiyatlarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER