Kemerburgaz Uluslararası Kent Ormanı Açılıyor

İBB, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 26 Ekim'de Kemerburgaz Uluslararası Kent Ormanı’nı İstanbulluların hizmetine sunacak.

Kemerburgaz Uluslararası Kent Ormanı Açılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kemerburgaz’da tamamı 5 milyon 526 bin metrekareden oluşacak şehir parkının, ilk etabı olan 1 milyon 500 bin metrekarelik bölümü “Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı” 26 Ekim Cumartesi günü saat 11:00'de yapılacak törenle hizmete girecek. Orman dokusu korunarak bölgeye 8 bin fidan, 420 bin çalı dikimi gerçekleştirildi, yollar yapıldı, çocuk kulübü, kır kahveleri, kır lokantaları, hayvan barınakları, bisiklet kioskları, büfe ve satış birimleri yapıldı.

Eyüpsultan Kemerburgaz Mevkii’nde hayata geçirilen Kemerburgaz Uluslararası Kent Ormanı, İstanbul’u yeniden yeşille buluşturan projelerden biri olma özelliği taşıyor. Alibeyköy Baraj Gölü'nün kuzeyinde yer alan Kent Ormanı'na ulaşım için İETT tarafından seferler de düzenlenecek ancak İstanbul’un diğer ilçelerine de böyle projeler kazandırılması yönünde çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalardan birisi İstinye Bayırında biri de Tuzla'da son hızla devam ediyor.

Kaynak: İBB

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER