18. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali'ne Geri Sayım

16 Mart'ta düzenlenecek iken Koronavirüs nedeniyle ertelenen Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali bu yıl online olarak yapılacak.

18. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali'ne Geri Sayım

Bu yıl 18’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 16 Mart’ta başlayıp, 22 Mart'ta bitecek ve sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sinebüs’ü ile İstanbul’un 8 köyünü gezecek iken Koronavirüs nedeniyle zorunlu olarak ertelendi ve online olarak yapılmasına karar verildi. 12-22 Haziran tarihleri arasında “Hak Odaklı Sinema” temasıyla  film gösterimlerinin yanı sıra söyleşi, atölye ve paneller yapılacak.

Festival kapsamında Hak Odaklı Sinema, Kadınların Sineması, Feminist Kadraj, Bedenimiz Bizimdir, Cinsiyetler ve Filmi Takip kategorilerine yer verilecek. Bu kategorilerde gösterilecek filmler ve etkinlikler filmmor sayfasından takip edilebilir ve online olarak kayıt olunabilir. Feminist Bellek bölümünde Alice Guy-Blaché ve Feminist Kadraj bölümünde Claire Pijman Filmmor'un konuğu olacak. Filmmor Gezici Kadın Filmleri Festivali bu yıl Hak Odaklı Sinema, Yerelde Kültür Sanat Üreten Kadınlar panellerini ve Evde Kendi Filmini Yap atölyesini de gerçekleştirecek. 22 Haziran'da gerçekleştirilecek festival kapanışında ise Altın Bamya Ödülleri sahiplerine verilecek. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER