19. Filmmor Kadın Filmleri Online ve Ücretsiz!

19. Filmmor Kadın Filmleri Festivali 19 Haziran'da Başlıyor.

19. Filmmor Kadın Filmleri Online ve Ücretsiz!

Geçen sene salgın nedeniyle ertelenen 18. Uluslararası Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 12-22 Haziran tarihleri arasında online olarak yapılmıştı.

Bu sene de salgın koşulları sebebiyle festivalin çevrimiçi olarak yapılacağı duyuruldu.

Söz konusu duyuruda, 19. Uluslararası Filmmor Kadın Filmleri Festivali'nin 19-29 Haziran tarihleri arasında çevrimiçi olarak yapılacağı ve festivalde film gösterimlerinin yanı sıra online panel, söyleşi ve buluşmaların yer alacağı belirtildi.

Festivalde Kadınların Sineması, Bedenimiz Bizimdir, Kendine Ait Bir Cüzdan, Gökkuşağının Altında, Yerel Siyaset Yerinden Sinema, 65+ Candır, Dijital Hallerimiz ve Feminist Bellek bölümlerinde, onlarca ülkeden 47 film, yeryüzü şifacıları, canlandıran kadınlar, kurgucu kadınlar gibi çevrimiçi panel, söyleşi ve buluşmalar olacak.

19’uncu yılını kutlayan “sinema, dayanışma, eşitlik iyileştirir” diyen festivalde, tüm film ve etkinlikler www.filmmoronline.org adresinden kayıt yaptırarak İngilizce-Türkçe altyazı-çeviri ile ücretsiz olarak izlenebilecek.

Festivalin online olarak yapılacak kapanışında 2020 yılının Altın Bamya Ödülleri de açıklanacak.

Festival programına, online kayıt sistemine ve film gösterimlerini izleyebileceğiniz festivalin resmi internet sitesine ulaşmak için TIKLAYINIZ... 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 19:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER