9. Suç ve Ceza Film Festivali programı açıklandı

9. Suç ve Ceza Film Festivali 22 Kasımda başlıyor.

9. Suç ve Ceza Film Festivali programı açıklandı

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 22 - 28 Kasım tarihleri arasında izleyicileriyle buluşacak.

Festival kapsamında Beyoğlu ve City’s Nişantaşı Sinemalarında film gösterimleri yapılacağı gibi, İstanbul Üniversitesi Doktora Salonunda “Sanal Dünyada Adalet” başlığıyla akademik programlar da gerçekleştirilecek. Akademik programlar 22, 25, 26 ve 27 Kasım tarihinde toplam 14 ayrı oturumda yapılacak söyleşiler ile paneller şeklinde icra edilecek.

Festival 21 Kasım 2019 Perşembe günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak açılış ile başlayacak. Açılışta yönetmen Miroslav Terzić’in Soy Bağı isimli filmi gösterilecek.

Genel gösterimler ise 22 – 28 Kasım tarihleri arasında Beyoğlu ve City’s Nişantaşı Sinemalarında gerçekleşecek.

Festival kapsamında, Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması yapılacak olup, jüri başkanlığını oyuncu Zuhal Olcay yapacak. Geçen yıl birinci olan Limonata filminin yönetmeni Ioana uricaru, Yönetmen Sahraa Karimi, Saraybosna Film Festivali artistik direktörü Izeta Gradević ve Oyuncu, yönetmen Onur Saylak bu yılın jüri üyeleri olarak görev yapacaklar.

Türk ve dünya sinemalarından birçok filmin yer aldığı festival kapsamında, bir kısım gösterimler film ekibinin de katılımıyla gerçekleştirilecek. Bu sene “Yeşim Ustaoğlu Seçkisi” olarak Araf, Pandora’nın Kutusu ve Tereddüt filmleri de festival kapsamında izleyiclerle buluşacak.

Etkinlik program ve içerikleri hakkında geniş bilgiye, Festivalinin resmi sitesi olan http://www.icapff.com/tr/ana-sayfa adresinden ulaşılabileceği gibi, biletler ise biletix üzerinden satışa sunuluyor.

Beyoğlu ve City’s Nişantaşı Sinemalarında yapılacak gösterim programına http://www.icapff.com/tr/2019-gosterim-programi-2 internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Yine film programı gösterim takvimi ve bilet satın almak için, https://www.biletix.com/etkinlik-grup/222128380/TURKIYE/tr adresinden işlem gerçekleştirilebilecek.

İstanbul Üniversitesi Doktora Salonunda “Sanal Dünyada Adalet” başlığıyla akademik programlar hakkında bilgiye http://www.icapff.com/tr/akademik-program-2019 adresinden ulaşılması mümkün

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER