Altın Koza Film Festivali Başladı

Altın Koza Film Festivali 13 Eylül’de Başlıyor

Altın Koza Film Festivali Başladı

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, 13 -19 Eylül tarihlerinde sinemaseverlerle buluşacak.

Bu yıl 28.si düzenlenecek olan festivalin onur ödülleri oyuncular Şerif Sezer ve Haluk Bilginer ile yönetmen Yavuz Turgul’a verilecek.

Festival yürütme kurulu başkanlığını oyuncu Menderes Samancılar, yürütme kurulu üyeleri ise; Nebil Özgentürk, İsmail Timuçin, Hüseyin Orhan ve Gökhan Mutlay’dan oluşuyor.

Festival kapsamında ulusal uzun metraj film yarışması, uluslararası kısa film yarışması, ulusal öğrenci filmleri yarışması ve adana kısa film yarışması yer alacak. Aynı zamanda atölyeler, sergiler ve söyleşiler de festival kapsamında gerçekleşecek.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde akademisyen olan ve aynı zamanda Adana Altın Koza Film Festivali Direktörlüğü görevini icra eden, 19 Ağustos tarihinde vefat eden Kadir Beycioğlu için özel bir anma töreni düzenlenecek.

Uluslararası Kısa Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Adana Kısa Film Yarışması olmakla yarışmaların yer aldığı festivalde, gösterimi yapılacak filmlerin yanı sıra, atölyeler, sergiler, paneller ve konserler de düzenlenecek.

Festivalde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda oyuncu Tilbe Saran jüri başkanlığını yürütecek. Oyuncu Güven Kıraç, müzisyen Feridun Düzağaç, yönetmen Kıvanç Sezer, görüntü yönetmeni Meryem Yavuz, yazar Seray Şahiner ve sinema yazarı Şenay Aydemir jüri üyeleri olacaklar.

Festival yalnızca Anada merkez ile sınırlı kalmayıp, aynı zamanda ilçelerde de festival kapsamında gösterimler yapılacak.

Sergi, belgesel gösterimi, söyleşi, panel, atölye ve konserlerin de yer aldığı genel etkinlik programına ulaşmak için TIKLAYINIZ…

28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali sinema gösterim programına ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Sinema atölyesi programına ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Festivalin Adana İlçeleri gösterim programına ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 12:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER