Altın Portakal Film Festivali 26 Ekim'de başlıyor.

Antalya Altın Portakal Film Festivali, bu sene 56. yaşını kutlayacak

Altın Portakal Film Festivali 26 Ekim'de başlıyor.

56'ncı Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde, 26 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında, 29 ülkeden 69 yönetmenin toplam 66 filmi gösterilecek.

Film gösterimleri Antalya Kültür Merkezi'ndeki Aspendos ve Perge salonları ile Migros AVM'deki sinemanın 6'ncı ve 7'nci salonlarında yapılacak.

Bu seneki festivalin teması “öze dönüş” olarak belirlenmekle, geçmiş yıllarda kaldırılan ulusal yarışmalar bölümü de yeniden yapılacak. Ulusal yarışma kapsamında uzun metraj, kısa film ve belgesel film kategorilerinde filmler yarışmaya katılacak. Uzun metraj film yarışması birincilik ödülü 250 bin TL, ikincilik ödülü 100 bin TL ve en iyi ilk film ödülü de 100 bin TL olarak belirlendi.  Yine ulusal belgesel film yarışmasında yarışacak filmlere toplamda 60 bin TL ödül verilecek ve ulusal kısa metraj film yarışmasında da toplam 30 bin TL ödül verilecek.

56'ncı Antalya Altın Portakal Film Festivali jüri başkanlığını Zeki Demirkubuz üstlenirken, üyeler oyuncu Şebnem Bozoklu, oyuncu Mert Fırat, yazar Latife Tekin ile görüntü yönetmeni Emre Erkmen'den oluşacak.

Festivali'in bu seneki “Onur Ödülleri” ise Selma Güneri ve Ahmet Mekin'e verilecek.

Festival kapsamında yalnızca film gösterimleri değil, aynı zamanda söyleşiler ve panellerin de olduğu çeşitli etkinlikler icra edilecek.

Festival hakkında ayrıntılı bilgiye, festivalin resmi internet sitesi olan https://www.antalyaff.com/tr/ adresinden ulaşılabilmekle, festival programına ise https://www.antalyaff.com/tr/page/index/1/92 internet adresinden erişmek mümkün.

Festival biletleri biletix perakende satış noktaları, biletix çağrı merkezi ve biletix resmi internet sitesi olarak https://www.biletix.com/etkinlik-grup/219805633/ANTALYA/tr internet adresinden alınabilecek.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 17:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER