Artvin tanıtım günleri İstanbul Maltepe sahili etkinlik alanında başlıyor

İstanbul Maltepe sahili etkinlik alanında, Artvin kültürünün ve doğal güzelliklerinin tanıtılacağı etkinliklerle, Artvin tanıtım günleri başlıyor.

Artvin tanıtım günleri İstanbul Maltepe sahili etkinlik alanında başlıyor

Artvin 4. tanıtım günleri Maltepe sahilinde 25 Ekim günü başlıyor.

25 Ekim - 28 Ekim 2018 tarihleri arasında, İstanbul Maltepe sahili etkinlik alanında, Artvin tanıtım günleri 4. defa gerçekleşecek.

25 Ekim Perşembe günü saat 19.00’da resmi açılışının yapılacağı ve Artvin kültürünün tanıtılacağı etkinliklerde, Artvin'e ait doğal güzelliklerin, tarihi ve turistik yerlerin tanıtımı İstanbullulara yapılacak. Yine özellikle son yıllarda Çoruh Nehri'nde gerçekleşen rafting etkinlikleriyle ve yamaç paraşütü olanaklarıyla adından söz ettiren Artvin'in sahip olduğu spor olanakları da katılımcılara tanıtılacak. Ayrıca birçok standta da Artvin'e ait yemek kültürüne ilişkin değişik örneklerin katılımcıların damak tadına sunulacağı etkinlikte, bölge sanatından ve zanaatından örnekler ile geleneksel kıyafetlere kadar pek çok kültürel değerin tanıtımı yapılacak. Önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl yapılacak etkinliğe de Artvin Valiliği ve Belediyesi'nin yanı sıra bir çok resmi kurum ve kuruluş ile dernek ve vakıflar destek veriyor.

Toplam 4 gün sürecek etkinliklerde Karadeniz müzikleriye tanınan birçok sanatçı da katılıyor.

Bu kapsamda 25 Ekim tarihinde Salih Yılmaz ile başlayacak olan konser etkinliklerine, 26 Ekim tarihinde Resul Dindar ve 27 Ekim tarihinde Selçuk Balcı konseri ile devam edilecek. 28 Ekim tarihinde ise Grup Koliva'nın vereceği konser ile etkinlikler sona erecek.

4. sü gerçekleştirilecek Artvin tanıtım günlerine ev sahipliği yapacak olan istanbul Maltepe sahil etkinlik alanına İETT otobüsleriyle ulaşmak için, 4 numaralı Maltepe Sahili - Kadıköy hattı, 16D numaralı Altkaynarca/Pendik - Kadıköy hattı, 222 numaralı Pendik - Kadıköy hattı ve E-9 Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı hattı kullanılabileceği gibi, etkinlik alanına yakın konumda bulunan diğer toplu ulaşım araçları da tercih edilebilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2018, 14:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER