Bozcaada Caz Festivali

6. Bozcaada Caz Festivali, Shishani & Miss Catharsis'den Yeni Türkü'ye kadar geniş bir yelpaze ile Ayazma Manastırı'nda düzenlenecek.

Bozcaada Caz Festivali

2022 yılında Paribu ana sponsorluğunda 6. yılını kutlayacak Bozcaada Caz Festivali, 26-28 Ağustos tarihlerinde Bozcaada’nın ruha iyi gelen güzelliğinde; Türkiye’de ilk kez sahne alacak soul, pop ve indie rock notalarını bir araya getiren Shishani & Miss Catharsis'i;  pop kültür esintilerini caz notalarıyla buluşturan Max Plattner Trio'yu ve enstrümanlarının limitlerini zorlayan Fransız grup NOUT'u ağırlıyor. Ulusal ve uluslararası programıyla çok yönlü bir seçki sunan festivalde, dinleyen herkeste ortak hisler uyandıran Türkiye'nin en köklü müzik gruplarından olan Yeni Türkü’nün şarkılarıyla yeni bağlar kurarken; Hüsnü Şenlendirici’nin makamlarının caz müzikle buluşacağı Ayazma Manastırı'nda Almagest Quintet’in melodileri de tüm katılımcılarına unutulmayacak bir festival deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. Alp Ersönmez ve Çağrı Sertel'in hazırladığı elektronik altyapılarla düzenlenmiş chill-dance session’ı İKİ; Dilan Balkay’ın kendine has naif melankolisi farklı tempolar ve Fransız cazının en önemli isimlerinden Guillaume Perret ve Türkiye'nin en önemli davulcularından Volkan Öktem buluşması da bu yılki müzik programının heyecanla beklenen performansları arasında.


T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) katkılarıyla, 3dots ve fermente tarafından gerçekleşen festival, 6. senesinde de sahnesinde cazın ustalarını ağırlarken aynı zamanda disiplinlerarası KEŞİF etkinlikleri ile enerjisini tüm adaya yayacak. Kendine Has, Volkswagen, Jack Lives Here ve Metro destekleriyle 2017 yılından beri Bozcaada’nın bir parçası haline gelen festival, farklı jenerasyonlardan uluslararası müzisyenleri dinleyiciyle buluşturmanın yanı sıra, çağdaş sanat ve gastronomi dahil olmak üzere farklı disiplinlerin yer aldığı kapsamlı bir etkinlik programıyla 26-27-28 Ağustos’ta Bozcaada’da, kombine biletler ise şimdi satışta! (Kaynak)

Bilet almak için tıklayınız

Festival Teması ise Şifa

Etkilerini yoğunluklu olarak yaşadığımız pandemi tüm dünyada bazı dinamikleri değiştiren son aktörlerden biri. İçinde yaşadığımız dönemde bizi zorlayan ve yeni yöntemler geliştirerek baş etmeye çalıştığımız başka krizler olduğu da aşikâr. Tüm bu delilik içerisinde türümüzün en kritik özelliklerinden biri olan adaptasyon yetisi sayesinde etrafımızı anlamlandırmaya çalışarak yeni farkındalıklar geliştirdik, geliştiriyoruz.

İnsan türünün kapasitesini de belirleyen işbirliği ve koordinasyon özelliği, birey olarak yaptığımız seçimlerin yeni bağlar geliştirmemize yardımcı olmasını da sağlıyor. Bu karşılaşma / buluşma anlarında bizden daha büyük bir bütünün bir parçası olma dürtüsüyle etrafımızdakileri ve kendimizi iyileştiriyoruz. Dahil olduğumuz toplulukla ve etrafımızdakilerle kurduğumuz bağlar, birlikte çözümler geliştirdikçe ve paylaştıkça bizi dönüştürüyor.

Bozcaada Caz Festivali 2022 edisyonunda bu dönemdeki seçimlerimizin, amaçlarımıza hizmet edip etmediğini irdeliyor. Tüm bu krizlerin gerçekliğinde, daha iyisini yapma motivasyonuyla yola çıksak bile karşılaşacağımız bazı zorluklar var. Hangi geçmişten geldiğimizin bir önemi olmadan daha fazla farkında olmamız gereken bu dünyada ifadenin, yaratıcılığın, bir araya gelmenin sakinleştirici etkisiyle anlam arayışlarımızı bu sene şifa yoluyla, iyileşerek aktarıyoruz. (Kaynak)

Program

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER