İstanbul’daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konser programları

İstanbul’da yapılacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında bazı Belediyeye ait ücretsiz konser programlarını sizin için derledik

İstanbul’daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konser programları

İstanbul'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Cumhuriyetimizin 95. yılı tüm Türkiye’de coşkuyla kutlanacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Pazartesi sabah saatlerinde resmi etkinliklerle başlayıp, Atatürk anıtlarında icra edilecek törenlerde çelenkler sunulacak ve İstiklal Marşı okunarak Cumhuriyetin önemine ilişkin konuşmalar yapılacak.

Sabah saatlerinde yapılacak kutlamalar dışında çeşitli Belediyeler de bir kısım etkinlik ve konserler düzenliyor. İşte bu seneki, bilgilerine ulaşabildiğimiz bazı belediyenin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ücretsiz konserlerine ait programlarını kısmi olarak sizin için derledik.

Ataşehir Belediyesi; 29 Ekim Pazartesi günü saat 19.00’da Ataşehir Bulvarı’nda (Migros Genel Müdürlüğü önü) toplanılarak Ataşehir Bulvarı’ndan Barbaros Mahallesi Cumhuriyet Meydanı’na yapılacak Cumhuriyet yürüyüşünün ardından saat 20.30’da Moğollar konseri gerçekleşecek.

Avcılar Belediyesi; 29 Ekim Pazartesi günü saat 19.00’da Ispartakule Efes Sitesi yanında, saat 20.00’da Atatürk heykeli önünde gerçekleşecek buluşma ile yapılacak fener alayı yürüyüşünün ardından, saat 21.00’da Barış Manço Kültür Merkezi’nde Mazlum Çimen ve Ferda Ereren konserleri gerçekleşecek. 

Bakırköy Belediyesi; 29 Ekim Pazartesi günü saat 19.00’da Bakırköy Cumhuriyet (Özgürlük) Meydanı’ndan başlayacak fener alayı, Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde son bulacak ve saat 20.00’de Cumhuriyet Balosu Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek olan Cumhuriyet Balosu’nda, şef Fuat Erdener yönetimindeki Evrensel Müzik Topluluğu eşliğinde sahneye Umut Akyürek çıkacak.

Beşiktaş Belediyesi; Fener Alayı 29 Ekim Pazartesi günü saat 19.00’da Mercure Otel önünden başlayacak ve saat 20.00’de Barbaros Meydanında Leman Sam ve Ege konserleri gerçekleştirilecek.

Beylikdüzü Belediyesi; Saat 18:00’da Beylik Pazarı Alanı’ndan başlayacak yürüyüş Beylikdüzü Cumhuriyet Alanı’nda sona erecek ve saat 20.30’da Cumhuriyet etkinlik alanında Şevval Sam konseri yapılacak.

Büyükçekmece Belediyesi; 29 Ekim Pazartesi günü saat 19.00’da Kültürpark önünden başlayacak yürüyüşün ardından saat 21.00’da Aleyna Tilki konseri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda hizmete açılacak olan ve Büyükçekmece Belediyesi Hizmet Binası önünde yer alan Cumhuriyet Kent Meydanı’nda yapılacak.

Kadıköy Belediyesi; 29 Ekim 2018 Pazartesi saat 19:00’da Bağdat Caddesi Suadiye ışıklardan başlayacak yürüyüş, Bağdat Caddesi İskele Sokak’ta sona erecek. Cumhuriyet Konseri ise, Kadıköy Oda Orkestrası ve Mehmet Erdem’in katılımıyla, 27 Ekim Cumartesi günü Kadıköy Belediye Binası bahçesinde icra edilmişti.

Kartal Belediyesi; 29 Ekim 2018 Pazartesi saat 19:30’da Kartallı Kazım Meydanı’ndan (Eski Afet Yönetim Merkezi/Karlıktepe) başlayacak yürüyüşten sonra, Kartal Meydanı’nda saat 20.30’da Erol Evgin konseri yapılacak.

Küçükçekmece Belediyesi; 29 Ekim 2018 Pazartesi saat 19:30’da Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde Soner Kabadayı konseri yapılacak.

Maltepe Belediyesi; 29 Ekim akşamı gerçekleştirilecek olan Tugay Yolu Caddesi, Maltepe Park AVM karşısında yer alan Cevizli Cumhuriyet Parkı’nın saat 19.00’da yapılacak olan açılışının ardından, saat 20.00’da Koray Avcı konseri gerçekleştirilecek.

Sarıyer Belediyesi; 29 Ekim Pazartesi günü saat 19.00’da Kefeliköy’den Sarıyer merkeze yapılacak yürüyüşün ardından, saat 20.00’da Sarıyer merkez Atatürk Anıtı önünde Onur Akın konseri yapılacak.

Silivri Belediyesi; 29 Ekim Pazartesi günü saat 19.30’da Silivri Belediyesi önünden yapılacak Cumhuriyet yürüyüşünün ardından, Atatürk Meydanı’nda saat 20.30’da Özgün konseri yapılacak.

Şişli Belediyesi; Harbiye Uğur Mumcu Anıtı önünde saat 17.00’da başlayacak etkinliklerden sonra, saat 19.00’da başlayacak olan yürüyüşe dans grupları, gezici bando ekibi, müzik grupları da katılacak. Yürüyüş Cevahir AVM önünde son bulacak ve burada saat 20.00’da Edis sahne alacak. Ancak Harbiye Uğur Mumcu Anıtı’nda saat 17.00’da başlayan etkinlikler dışında, Cevahir AVM önünde saat 20.00 da yapılacak olan Edis konseri öncesinde yine Cevahir AVM önünde 18.00 – 20.00 saatleri arasında Hüseyin Karadayı sahne alacak.

Resmi programına ulaşabildiğimiz İstanbul’da mevcut bazı Belediye Başkanlıklarına ait Cumhuriyet Bayramı etkinliklerini, ücretsiz konser programları kapsamında derlemeye çalışmakla beraber, Tuzla Belediyesi’nin Tuzla Sahil Amfi’de saat 29 Ekim Pazartesi günü saat 19.30’da gerçekleştireceği Cumhuriyet'in Renkleri Halk Oyunları Gösterisi etkinliğinde olduğu gibi bir kısım Belediyelerin ise konser organizasyonları dışında, çeşitli programlar ve söyleşiler de icra ettiğini hatırlatır, iş bu etkinliklere ait programların Belediye resmi internet sitelerinde yer aldığını da belirtiriz. Programına ulaşamadığımız Belediye Başkanlıkları etkinliklerine ise, ilgili Belediyelerden bilgi edinmek mümkün olmakla birlikte, İstanbul’da Belediye Başkanlıklarının gerçekleştirdikleri etkinlikler haricinde birçok Cumhuriyet Bayramı kutlaması organizasyonlarının da mevcut olduğunu bildiririz.

Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun…

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2018, 11:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER