Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali Ankara'da.

18 Kasım tarihinde sona erecek olan Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali'nin onur konuğu Behiç Ak.

Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali Ankara'da.

Çocuk Diyarı Film Festivali, 11 Kasım Pazar günü saat 17:00’de açılış programıyla başladı.

İkincisi düzenlenen uluslararası festivalde, bu yılın başlığı, “mülteci çocuklar” olarak belirlendi. Katılımcı ülkeler Türkiye ile birlikte, Kanada, Hollanda, Avusturya, İran, İsviçre, İsveç, Almanya, İspanya, Küba, Japonya, İzlanda, Belçika, Bangladeş, İngiltere, Fransa, İtalya olarak açıklanmakla, bir hafta sürecek olan festival kapsamında, 60 film gösteriminin yanı sıra söyleşiler, paneller, uzman eğitmen ve sanatçılarla oluşturulan pek çok atölye ve gösterim de yapılacak. Bu yılın festival onur konuğu ise roman, tiyatro oyun yazarlığı ve karikatür kitaplarının yanı sıra birçok çocuk kitabı da bulunan Behiç Ak.

20 çocuğun emeği ve gönüllülerimizin katılımıyla birlikte düzenlenen festival kapsamında etkinlikler, Yılmaz Güney Sahnesi başta olmak üzere, Sinetopya, ODTÜ Mezunlar Derneği, Bademlidere Çankaya Evi gibi merkezlerde gerçekleştirilecek.

Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde, festivalin kapanışının yapılacağı 18 Kasım Pazar günü, çocukların kendi çektikleri film gösterimi, “Ah Şu Anneler Babalar” Tiyatro oyunu ve 1000 Çocuk Korosu sahne alacak.

Festival hakkında geniş kapsamlı bilgiye ve programa, festivalin resmi sitesi olan http://www.cocuksinemasi.com/ linkini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER