5. Konya Tanıtım Günleri Yenikapı'da

10. yılını dolduran Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği'nin düzenlediği 5. Konya Tanıtım Günleri 12-15 Aralık'ta Yenikapı Etkinlik Alanında.

5. Konya Tanıtım Günleri Yenikapı'da

5. Konya Tanıtım Günleri 

Kadim şehir Konya, Kadim Şehir İstanbul ile buluşuyor sloganıyla düzenlenecek 5. Konya Tanıtım Günleri 12 Aralık 2019 Perşembe günü, İstanbul Yenikapı’da bulunan fuar alanında başlayacak. Festival havasında geçecek olan tanıtım günleri sadece İstanbul’da ve çevre illerde yaşayan Konyalıları bir araya getirmeyecek, bütün İstanbullulara Konya tanıtılmaya çalışılacak, tarihiyle, kültürüyle, insanıyla hoşgörüsüyle iki şehir kaynaştırılacak.

Konya Tanıtım Günlerinde Konya’nın tarihi, kültürü ve yöresel ürünleriyle dolu dolu 4 gün geçirilicek Kurumsal alanda Konya Valiliği, büyükşehir ve ilçe belediyeleri, sivil toplum kuruluşları ve kurumsal firmalar yer alacak. Buradan gelecek gelir de Konyaspor’a bağışlanacak. 4 gün sürecek programa 100 bin ziyaretçi bekleniyor.

KONSİAD

5. Konya Tanıtım Günleri Konsiad tarafından düzenleniyor, Konyalı Sanayici ve İş adamları Derneği, yani KONSİAD, 2008 yılında İstanbul’da, orta ve büyük ölçekli işletmelere sahip Konyalı iş adamlarının girişimiyle kurulmuş, merkezi İstanbul Bahçelievler’de bulunan bir dernektir. KONSİAD, Konya ve Konyalıların ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel gelişimine katkıda bulunma amacıyla kurulmuş tur ve her türlü ekonomik, sosyal ve siyasal projenin oluşturulması, geliştirilmesi ve hayata geçirilmesinde aktif rol almayı istemektedir.

Yenikapı Etkinlik Alanı

Yenikapı Etkinlik Alanı veya Yenikapı Fuar Alanı Yenikapı Meydanı veya diğer adıyla İstanbul Metropolü Miting ve Gösteri Alanı'nda bulunmaktadır. Samatya'dan Yenikapı'daki vapur iskelesine kadar uzanan 673 Bin Metrekarelik bir alanı kapsayan bölgede denize dolgu yapılarak inşa edilen, ortalama 1.5 milyon, maksimum 2.5 Milyon kapasiteli bir meydandır. 2012 yılında yapımına başlanıp, 2014'te kullanıma hazır hale gelmiştir.

Yenikapı Meydanı'ndaki ilk miting, Recep Tayyip Erdoğan tarafından 23 Mart 2014 tarihinde düzenlenmiştir. 2014 Türkiye yerel seçimleri için düzenlenen mitinge, Recep Tayyip Erdoğan'ın miting sırasında bizzat verdiği bilgiye göre 2 milyon kişi katılmıştır.

Yenikapı Etkinlik Alanı adresine Otobüs, Tren, Metro veya Vapur ile ulaşabilirsiniz.

Tren:

MARMARAY

Metro ve Tramvay

M1A Havaalanı-Yenikapı Metrosu

M1B Bağcılar Kirazlı-Yenikapı Metrosu

M2 Hacıosman-Yenikapı Metrosu

Kabataş-Bağcılar tramvay hattında Aksaray istasyonundan sonra yürüyerek ulaşım mümkündür.

.

Otobüs
88A Yunus Emre Mahallesi - Yenikapı 
70FY Feriköy - Yenikapı 
77 Şişli - Yenikapı 
30D Ortaköy Dereboyu - Yenikapı 
76A Kiptaş Vaditepe/Ispartakule Bizimevler - Yenikapı
39D Yeşilpınar - Yenikapı 
69A Esentepe / Mecidiyeköy - Yenikapı 
77 Şişli - Yenikapı 
41Y Ayazağa / Kağıthane - Yenikapı
70KY Kurtuluş - Yenikapı
146T Boğazköy / Bahçeşehir - Yenikapı 
31 Yenibosna Kuyumcukent - Yenikapı 
88A Yunus Emre Mahallesi - Yenikapı 
146T Boğazköy / Bahçeşehir - Yenikapı

Vapur ve İDO ile Yenikapıya giden hatlardan ulaşım mümkündür.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 16:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER