Bakırköy Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Taşındı

Kapatılan Zaman Gazetesinin Yenibosna’daki binasına Bakırköy Tüketici, Asliye Hukuk, Sulh Hukuk, Aile ve İş Mahkemeleri ile Fikri Sınai Haklar Mahkemesi taşındı.

Bakırköy Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Taşındı

Bakırköy Adliyesinnin yetersiz kalması nedeniyle uzun zamandır bazı mahkemelerin tespit edilecek ek bir binaya taşınması uzun zamandır konuşuluyordu. 2020 yılı başında Hukuk Mahkemeleri için kapatılan Zaman Gazetesine ait olan ve 4 yıldır boş duran binasına taşınmasına yönelik hazılrıklar yapıldı ve adli tatil sürecinde bu taşınma işlemi gerçekleştirildi. Yeni adli yıl ile birlikte  Bakırköy Tüketici, Asliye Hukuk, Sulh Hukuk, Aile ve İş Mahkemeleri ile Fikri Sınai Haklar Mahkemesi bu binaya taşındırlar. Hukuk Mahkemeleri olan Asliye Ticaret Mahkemeleri ile İcra Mahkemeleri ise yerinde kaldı.

Böylece Şubat 2007 yılında bir araya toplanan Bakırköy Adliyesi yeniden bölünmüş oldu.

4 Mart 2016 tarihinde İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla kayyum atanan ve 15 Temmuz darbe girişiminden sonra çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılarak TMSF’ye devredilen Fetullahçı Terör Örgütü’ne ait Zaman Gazetesi’nin Yenibosna’daki binası uzun zamandır boş bir halde duruyordu.

Bakırköy Adliyesi Ek Binası Yenibosna Koçtaş'ın hemen arkasında bulunuyor. İletişim bilgileri şu şekilde:

Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi Ahmet Taner Kışlalı Caddesi No:6 Bahçelievler/İstanbul

Telefon: 0212 496 33 00

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 11:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER