Erzurum Tanıtım Günleri Maltepe Etkinlik Alanında.

14-17 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan Erzurum Tanıtım Günleri’nin birçok konserin de yer aldığı programı açıklandı.

Erzurum Tanıtım Günleri Maltepe Etkinlik Alanında.

ERKON’un resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, 2018 yılında kurulan Erzurum Konfederasyonu “ERKON”, Erzurum’un sahip olduğu değerleri ve geleneksel kültürü olan el sanatları, yemek, halkoyunları, yöresel ürünleri ile sosyal ve kültürel değerlerinin tanıtımı amacıyla İstanbul’da “Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri” düzenliyor.

14-17 Kasım’da Maltepe Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilecek olan tanıtım günleri için yapılan açıklamada   “Erzurum Tanıtım Günleri”  için gerekli çalışmaları başladığı, düzenlenecek bu günlerle birlikte İstanbul’da Erzurumluluk ruhunu yaşatmayı ve bu vesileyle Erzurum ekonomisine can katmanın hedeflendiği aktarıldı.

Erzurum Tanıtım Günlerinin açıklanan programında ise yalnızca el sanatları, yemek, yöresel ürünler olmayacak. Aynı zamanda Erzurum kültürünün değerleri olan ve Erzurumluların zevkle dinlediği birçok sanatçı da 3 gün boyunca konserler verecekler. Ayrıca yöresel tiyatrocu Cuşgana Fuat’ın da tanıtım günlerine katılacağı açıklandı.

Konser Programı ise şöyle;

15 Kasım Cuma 16-21 saatleri arasında

Adavapuru Şakir (Sunucu)

Fatma Akyüz

Emre Hancı

Gülay Özer

Kenan Coşkun

Murat Yıldız

Nurullah Akçayır

16 Kasım Cumartesi 14-21 saatleri arasında

Adnan Akgül (Sunucu)

Fatih Koçak

Fuat Paşa

Hakan Murat Çukur

Onur Türe

Özcan Türe

Mücahit

Sevgi Ateş

Sinan Siverekli

Tahsin Çoban

17 Kasım Pazar 14-21 saatleri arasında

Çiğdem Kamir (Sunucu)

Amir Yıldırım

Ayfer Vardar

Bünyamin Cömert

Kıyas Doğukan

Melih Öztürk

Selami Durmuş

Taha İmren

Ülkü Eyüpoğulları

Tanıtım günlerine ev sahipliği yapacak olan İstanbul Maltepe sahil etkinlik alanına İETT otobüsleriyle ulaşmak için, 4 numaralı Maltepe Sahili - Kadıköy hattı, 16D numaralı Altkaynarca/Pendik - Kadıköy hattı, 222 numaralı Pendik - Kadıköy hattı ve E-9 Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı hattı kullanılabileceği gibi, katılımcıların etkinlik alanına yakın olan Marmaray Süreyya Plajı veya İdealtepe durağında inerek kolaylıkla etkinlik alanına ulaşmaları mümkün. Yine etkinlik alanına yakın konumda bulunan diğer toplu ulaşım araçları da tercih edilebilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 16:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER