Koronavirüs Risk Haritası Açıklandı. Artış Devam Ediyor!

6-12 Mart tarihleri arası dönem için açıklanan risk haritasındaki verilerle birlikte, 5 haftalık süreçteki artışın fazlalığı da dikkat çekiyor.

Koronavirüs Risk Haritası Açıklandı. Artış Devam Ediyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamayla illerin Kovid-19 risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldığını duyurulmuş ve buna göre düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategorilerin belirlendiği bildirilmişti.

Haftalık olarak açıklanan risk haritasında ise 100 binde oranına tekabül edecek şekilde belirtilen sayılar ile söz konusu renklere dair iller kategorilere ayrılıyor ve uygulanacak tedbirler belirleniyor.

Bu hafta 6 – 12 Mart tarihleri arası döneme ilişkin açıklanan verilerle beraber 5. tablo da netleşmiş oldu. Açıklanan verilere göre virüsün artış hızı devam ediyor ve birçok il için risk haritasındaki renk de olumsuz yönde değişim gösteriyor.

Açıklanan tüm tabloları aşağıda renk haritası olmaksızın, 100 binde oranına tekabül edecek şekilde belirtilen sayılarla sunmakla, söz konusu değişimin kötüye gidişi tablolara ardı ardına bakıldığında daha net olarak anlaşılabiliyor.

8 – 14 Şubat 100 binde oranıyla risk haritası

.

15 – 21 Şubat 100 binde oranıyla risk haritası

.

20 – 26 Şubat 100 binde oranıyla risk haritası

.

27 Şubat – 5 Mart 100 binde oranıyla risk haritası

.

6 – 12 Mart 100 binde oranıyla risk haritası

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2021, 12:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER