Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

İstanbul Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Randevu Alma, Doktorlar, Adres ve İletişim Bilgileri, Bölümler

Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

HASTANE ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ...

HASTANE WEB SİTESİ İÇİN TIKLAYINIZ...

GÖREVLİ DOKTOR BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

İLETİŞİM VE ULAŞIM BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

İLETİŞİM BİLGİLERİ

İstanbul Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Adres    : Darülaceze Cad. Gürsel Mahallesi Kağıthane / İSTANBUL

Telefon  : (0 212) 320 10 43

E-Mail    : [email protected]

BÖLÜM VE BİRİMLER

KLİNİKLER

Ortodonti Kliniği

Protez Kliniği (Protetik Diş Tedavisi)

Periodontoloji Kliniği

Çoçuk Diş Kliniği

Genel Diş Klinikleri

Endodonti Kliniği

Acil Diş Kliniği

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

BİRİMLER

Hasta Hakları Birimi

Diş Protez Laboratuvarı

Laboratuvarlarda; bölümlü (parsiyel) protez, tam (total) protez, besleme, gece plağı, protez tamiri ve diş ilavesi, yer tutucu vs. işlemleri yapılmaktadır.

Sterilizasyon

Röntgen

Evde Sağlık Birimi

Evde Ağız ve Diş Sağlığı birimi hakkında, hastane internet sayfasından bilgi almak için TIKLAYINIZ

Ek Bilgi: 05.06.2018 tarihinden itibaren uzmanlık kliniklerine (ENDODONTİ, PERİODONTOLOJİ, ORTODONTİ, PROTEZ, AĞIZ VE ÇENE CERAHİSİ) randevular, 182 (MHRS) üzerinden verilecektir. Hastanenin kendi web randevu ve telefon randevu sistemleri bu tarihten itibaren hizmet vermeyecektir.

Uzmanlık kliniklerinden randevu alınabilmesi için, hastanenin ENTEGRE hekimlerine muayene olmak zorunludur. (Hastaların kabulü; Hastanın ilk muayene sonrası hekim tarafından yeşil listeye dahil edildikten sonra mhrs.gov.tr veya 182 numaralı telefondan yapılmaktadır.)

TARİHÇE

Hastane, Şişli Etfal Hastanesi Diş Kliniği olarak çalışırken 27 Nisan 1999 tarihinde Sağlık Bakanlığının emri ile Şişli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak ayrı bir kurum haline gelmiştir. 26 Haziran 2003 tarihinden itibaren İstanbul İl Özel İdaresinin yaptırmış olduğu Kağıthane İlçesi sınırlarında bulunan şimdi kullanılan müstakil binasına taşınmış olup, Şişli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olan adı İstanbul İl Özel İdaresi Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi olarak değişmiştir. İl Özel İdarelerinin tüzel kişiliklerini 30.03.2014 tarihinden itibaren sona erdiren 6360 sayılı kanun gereğince hastanenin ismi 01.08.2014 tarihinden itibaren İSTANBUL OKMEYDANI AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ olarak değişmiştir.

5283 sayılı yasa gereği SSK’ya bağlı bulunan SSK Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği 22.02.2005 tarihinden itibaren Hastane bünyesine katılmıştır. Hastanenin klinik hizmetlerinde hasta memnuniyeti ve hekim seçme hakkı göz önünde bulundurulmaktadır. Hastane, hastaların teşhis ve tedavi planlamasından başlayarak tüm tanı ve tedavi hizmetlerinin aynı hekim tarafından yerine getirildiği “Entegre” sistem ile hizmet vermektedir. Kurum İstanbul ve çevre illere ağız ve diş sağlığı alanlarında hizmet vermekte olup Türkiye’nin ilk ve en büyük diş hastanesidir. Hastane, mental retarde (zihinsel engelli) hastalara, genel anestezi altında diş sağlığı hizmeti vererek kamusal sağlık hizmetlerinde büyük bir boşluğu doldurmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 12:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER