İzmir Barosu 2018 seçimleri sonuçlandı

İzmir Barosu 2018 seçimlerini Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Av. Özkan Yücel Kazandı

İzmir Barosu 2018 seçimleri sonuçlandı

İzmir Barosu’nda 4 ayrı gruptan 5 adayın katıldığı seçim sonuçlandı.

Milliyetçi Avukatlar Grubu'nun adayının Av. Ömer Fatih Şimdi, Yenilikçi Avukatlar Grubu'nun adayının Prof. Dr. Muhammet Özekes, Çağdaş Avukatlar Grubu'nun adayının Av. Özkan Yücel olduğu İzmir Barosu seçiminde; Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu ise, Baro Başkanı Aydın Özcan’ın milletvekili adayı olabilmek için görevinden istifası sonrasında boşalan Başkanlık görevini vekil olarak yürüten Av. Mustafa Çetin ve İzmir Barosu yönetim kurulu üyesi olan Av. Atalay Aksay'ın ayrı ayrı adaylıklarıyla, iki ayrı grup olarak seçime katıldılar.

Kültürpark'taki 4 numaralı holde, 21.10.2018 tarihinde gerçekleşen ve saat 17.00 da sonuçlanan İzmir Barosu Olağan Genel Kurulu oy sayımında, kesin olmayan sonuçlara göre İzmir Çağdaş Avukatlar Grubu adına seçime katılan Av. Özkan Yücel 1955 oy alarak İzmir Barosu’nun yeni başkanı oldu. Böylece İzmir Barosu’nda 4 yıl aradan sonra Çağdaş Avukatlar Grubu yeniden yönetime gelmiş oldu.

Diğer adaylardan, Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu'nun adayı olan İzmir Barosu Başkanvekili Av. Mustafa Çetin 1720 oy alırken, yine Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu'nun diğer adayı olan Av. Atalay Aksay ise 1258 oy aldı. Yenilikçi Avukatlar Grubu olarak seçime katılan Prof. Dr. Muhammet Özekes 540 oy, İzmir Milliyetçi Avukatlar Grubu'nun adayı olan Ömer Fatih Şimdi ise 312 oy aldı.

Av. Özkan Yücel’in İzmir Barosu Başkanlığı seçimini kazandığı bu sonuçlarla, İzmir Barosu’nun yeni yönetim kurulu Av. Afhan Topel, Av. Ali Deman Güler, Av. Burcu Ece Güler, Av. Cansu Seçgin, Av. Özgür Yılmazer, Av. Perihan Çağrışım Kayadelen, Av. Gamze Adıgüzel,  Av. Mehmet Baran Selanik, Av. Hüseyin Yıldız ve Av. Sinan Balcılar’dan oluştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 16:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER