Foça Devlet Hastanesi

İzmir Foça Devlet Hastanesi Randevu Alma, Laboratuvar Sonuçları, Adres ve İletişim Bilgileri, Bölümler, Doktorlar

Foça Devlet Hastanesi

HASTANE ONLİNE (MHRS) RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ...

HASTANE WEB SİTESİ İÇİN TIKLAYINIZ...

LABORATUVAR SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

GÖRÜNTÜLEME / RÖNTGEN SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

GÖREVLİ DOKTOR BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

İLETİŞİM VE ULAŞIM BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

İLETİŞİM BİLGİLERİ

İzmir Foça Devlet Hastanesi (Merkez Bina)

Adres    : İsmetpaşa Mah. Sahil Cad. No: 93 Foça/İzmir

Telefon  : 444 35 17

                 (0 232) 812 14 29

Faks     : (0 232 ) 812 80 95

E-Mail   : [email protected]

               [email protected]

BÖLÜM VE BİRİMLER

TIBBİ BİRİMLER

Acil Sağlık Hizmetleri

Dahili Birimler

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

İç Hastalıkları (Dahiliye)

Görüntüleme

Laboratuvar

Biyokimya Laboratuvarı

Kan Transfüzyon Merkezi

Cerrahi Birimler

Anestezi ve Reanimasyon

Genel Cerrahi

Göz Hastalıkları

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Diş Poliklinikleri

Özellikli Birimler

Evde Evde Sağlık Hizmetleri

Diğer Birimler

Servisler

Eczane Birimi

NOT: “Bölüm ve Birimler” kısmında yer alan bilgiler, haberin yayımlanış tarihi itibariyle hastane resmi internet sitesinden alınan bir kısım bilgileri içermekte olup, zaman içerisinde gerçekleşebilecek değişikliklerden ötürü, güncel bilgilerin yukarıda linki sunulan MHRS ve hastane internet sitesinden takibi gerekmektedir.

TARİHÇE

1932'li yıllarda şimdiki hastanenin bulunduğu yerde Askeri hastane hizmet vermiştir.

1948 yılında zamanın Sağlık Bakanı Dr. Behçet UZ tarafından Foça ve Selçuk'ta sağlık evi yaptırılmak istenince şimdiki Hastanenin bulunduğu bu alana Sağlık evi olarak mevcut bina yaptırılmıştır.

Foça'daki bu sağlık evi 1995 yılına kadar Sağlık Evi, Hükümet Tabipliği, Sağlık Merkezi ve Merkez Sağlık Ocağı gibi değişik isimlerle Foça'lılara sağlık hizmeti sunmuştur.

1990'lı yıllarda tekrar bakım onarım için ele alınan bina, 1995 Ağustos ayında hastane olarak resmen hizmete açılmıştır.

Zaman içinde hastaneye ek bina ihtiyacı doğmuş ve bitişiğindeki Sağlık Ocağına ait lojman 1996 yılında hastaneye katılmış, yapılan tadilat ve onarımla 1997 yılında bu bina hizmete sunulmuştur. Bu ilave ile yatak sayısı fiili 15 iken 25 olmuştur. Koroner yoğun bakım ünitesi kurulmuştur. Jeneratör alınmış, Ameliyathane ekipmanları modernleştirilmiştir. Servis ve poliklinik hizmetleri modernize edilmiştir.

Kısmen bilgisayar otomasyonuna geçilmiş, laboratuvar en modern gereçler ve ekipmanla donatılmıştır. Doğum ve Çocuk Servisleri içinde ekipmanlar tamamlanmıştır. 1998 yılında modern bir diyaliz birimi oluşturularak Foça'lıların hizmetine sunulmuştur.

Zaman içinde fiziki ve teknik yetersizlik nedeniyle hizmet sunumu zorlaşmaya başlayınca ek kat yapılması ihtiyacı gündeme gelmiş ve bu konuda Hayırsever Reha MİDİLLİ'nin yardımına müracaat edilmiş kendilerinin bu işi üstlenerek yaptırması ile, Hastaneye 17 adet oda, 3 adet ameliyat salonu, 1 adet ameliyat öncesi, 1 adet ameliyat sonrası bakım odaları ile, 1 adet asansör ilave edilmiş, 650 metrekare daha kullanım alanı kazanılarak fiili 50 yatak kapasitesine ulaşılmış, fiziki ve teknik donanımında bariz rahatlama meydana gelmiştir.

Hastane 2222 m2 alan üzerinde 851m2'lik inşaat alanı üzerinde üç kat olarak inşa edilmiştir.

Hastanede Acil Servis hizmeti 24 saat kesintisiz olarak verilmektedir. Poliklinikler belirli branşlarda her gün, bazı branşlarda haftanın belirli günlerinde hizmet vermektedir. Halihazırda Genel Cerrahi, Dahiliye, Ortopedi, Çocuk, Kadın Doğum ve Diş branşlarında poliklinik hizmeti düzenli olarak verilmektedir. Göz, Nöroloji, Anestezi, KBB, Cildiye ve Üroloji branşlarında belirli günlerde hizmet verilmektedir.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER