İzmir Eğitim Diş Hastanesi

İzmir Eğitim Diş Hastanesi Randevu Alma, Doktorlar, Adres ve İletişim Bilgileri, Bölümler

İzmir Eğitim Diş Hastanesi

HASTANE ONLİNE (MHRS) RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ...

HASTANE WEB SİTESİ İÇİN TIKLAYINIZ...

GÖRÜNTÜLEME / RÖNTGEN SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

GÖREVLİ DOKTOR BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

İLETİŞİM VE ULAŞIM BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

MERKEZ BİNA VE BAĞLI BİRİMLER İLETİŞİM BİLGİLERİ

İzmir Eğitim Diş Hastanesi (Merkez Bina)

Adres    : Fevzi Paşa Bulvarı Akıncı Mah. No:172/2 Basmane / İzmir

Telefon  : (0 232) 441 81 81

Fax        : (0 232) 489 35 48

E-Mail   : [email protected]

.

Menderes Semt Polikliniği (Ek Hizmet Binası)

Adres    : Cüneytbey Mahallesi, 17, Kuva-i Milliye Cd., Menderes / İzmir

Telefon  : (0 232) 782 10 82

.

Gaziemir Semt Polikliniği (Ek Hizmet Binası)

Adres    : 9 Eylül Mah. Zambak sok. No:6/2 Gaziemir / İzmir

Telefon  : (0 312) 220 30 90

.

BÖLÜM VE BİRİMLER

Acil Diş Kliniği

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Endodonti

Entegre Kliniği

Ortodonti

Pedodonti (Çocuk) Kliniği

Periodontoloji

Protez Kliniği

Genel Anestezi Altında Diş Tedavisi

TARİHÇE

19. Yüzyılın ilk yarısında İzmir'de Rumlara, Musevilere, Ermenilere ve diğer yabancılara ait bir resmi sağlık kuruluşu yoktu. 1849 yılında yaşanan deprem ve salgın hastalık nedeniyle Emin Muhlis Paşa tarafından ilk Darülşifa kurulmuştur.

Eski Devlet Hastanesinin olduğu yer İngiliz Mezarlığı idi. İngilizler ölülerini ülkelerine taşıyınca bu alan boş kaldı. Zamanın İngiliz Konsolosu Hastane yapılma şartıyla bu alanı Emin Muhlis Paşa'ya teklif etti. Emin Muhlis Paşa Padişahın müsaade ve yardımları, halktan toplanan bağışlarla 1851 yılında kadın ve erkeklere mahsus iki katlı taş ve ahşaptan oluşan Hastane binasını yaptırdı. Bu Hastanenin ayrıca büyük bir bahçesi ve yüksek zatlara ait birde köşkü vardı. Hastane 62 yataklı olup bir cerrah, bir eczacı, bir müdür, bir katip, bir hademe kadrosundan ibaretti.

1950 Yılında kurum Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığına ve İzmir Devlet Hastanesi adını aldı. Hastane, Diş Tedavi ve Protez Merkezi olarak 1981 Yılında Yeşilyurt Atatürk Sağlık Sitesinin bahçesindeki ek binada hizmete girdi, 1983 yılı Nisan ayında bugünkü binasının birinci katına taşındı ve aynı yıl DİŞ HASTANESİ ünvanını alarak bugüne kadar kesintisiz olarak İzmir ve Ege Bölgesine hizmet vermeye devam etmektedir. 1985 Yılında Hastane bünyesinde diş teknisyeni yetiştirilmek üzere Diş Teknisyenliği Okulu açıldı. Üç dönem diş teknisyeni yetiştirildi okul daha sonra M.E.B. Çınarlı Sağlık Meslek Lisesine devredildi. Halen bu öğrencilerin pratik ve eğitim çalışmaları Hastanede yapılmaktadır. 1986 yılında Gece Acil Diş Kliniği hizmete girdi.

1989 yılında Hastane bünyesinde ortodonti hastalarının tedavisine yönelik olarak Eğitim Ortodonti Kliniği kuruldu. İzmir ili ve Ege bölgesinde Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ile birlikte 3. basamak ağız ve diş sağlığı hizmeti veren iki kurumdan biri olan hastanede, Sağlık Bakanlığı tarafından 12 Eylül 1990 yılında Türkiye’de yine bir ilk olarak Eğitim Diş Hastanesi ünvanı verildi. Hastane 1997 yılında bilgisayarla tam otomasyona geçti.

2007 yılında Türkiye’de bir ilk olan Çocuk Diş Cerrahisi Kliniği hizmet vermeye başladı. Hastane haftada 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermeye devam etmektedir.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER