11. Kocaeli Kitap Fuarı Başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11. kez düzenlenecek olan Kocaeli Kitap Fuarı 27 Nisan - 5 Mayıs tarihleri arasında okuyucularla buluşacak.

11. Kocaeli Kitap Fuarı Başlıyor

Türkiye'de geçen yıl Kitap Fuarları arasında en fazla ziyaretçiye ulaşan Kocaeli Kitap Fuarı, bu yıl da Uluslararası Fuar Merkezinde (İnterteks) 27 Nisan - 5 Mayıs tarihleri arasında "Hikaye ve Roman" temasıyla  kapılarını açacak. Bu kapsamda Kitap Fuarı öncesi gençlerin ilgisini çekmek ve farkındalığı arttırmak için "Çek Bir Roman, Film Olsun" isimli yanşma düzenlenecek. "Çek Bir Roman, Film Olsun" isimli yanşmasında belirlenen 20 kitaptan esinlenerek oluşturulmuş 59 saniyelik filmler yanşacak.Çeklen kısa filmler www.cekbirromanfilmolsun.com web sitesine yükleyen kişiler ödüllü yarışmaya başvuru yapmış sayılacak. 2 Nisan'da başlayacak ödüllü yarışma, 19 Nisan'a kadar başvuru alacak. Yarışma sonucunda kazanan talihliler 25 Nisan tarihinde Kocaeli Kitap Fuan resmi Facebook, Instagram ve Twitter sayfalarından ilan edilecek. 

Girşin ücretsiz olacağı Kocaeli Kitap Fuarında ziyaretçiler, binlerce kitabı ve yayını bir arada bulma olanağına, sevdiği yazarlarla tanışma, sohbet etme ve kitaplarını imzalatma olanağına, aynı anda söyleşi, panel, şiir dinletileri, atölye çalışmaları gibi etkinliklere katılma imkanına, yayıncılık sektörü ile ilgili yenilikleri takip etme şansına, süreli yayınlar, dergiler ve fanzinlere ulaşma fırsatına ve sivil toplum kuruluşları arasında farklı seslere ulaşma şansına sahip olacaklar.

Fuar Süresince Cem Seymen, Cüneyt Özdemir, Erhan Afyoncu, İclal Aydın, Sunay Akın, Hakan Çelik, Gülse Birsel, Deniz Bayramoğlu, Erdoğan Arıkan, Güven İslamoğlu, Mete Yarar, Nevzat Çiçek, Ataol Behramoğlu  gibi onlarca konuşmacının katılacağı etkinlikler, şiir dinletileri, film gösterimleri de olacak.

Fuarın Web sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Fuarın etkinlik takvimine buradan ulaşabilirsiniz.

.

ULAŞIM

İnterteks Uluslararası Fuar Merkezi Sanayi Mahallesi, Kocaeli 

.

Geçen yıl "Çocuk Edebiyatı" temasıyla 5 Mayıs'ta Uluslararası Fuar Merkezi'nde başlayan fuarı, açık kaldığı 9 gün boyunca 792 bin 310 kişi ziyaret ederken, fuar süresince 1 milyon 350 bin kitap satıldı. Fuarın 10 yılda çektiği toplam ziyaretçi sayısı ise 4 milyon 669 bin 712 olarak açıklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 23:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER