14. Ankara Kitap Fuarı

14. Ankara Kitap Fuarı, 28 Şubat – 8 Mart tarihleri arasında kapılarını açacak. 10 gün sürecek fuara, Gülten Dayıoğlu onur konuğu olarak katılacak.

14. Ankara Kitap Fuarı

15 yıldır Eylül Fuarcılık & Organizasyon tarafından düzenlenen Ankara Kitap Fuarı geçen yıl iki defa düzenlenmişti. Ankara Kitap Fuarı her yıl olduğu gibi yine ATO Congresium’da, 28 Şubat – 8 Mart tarihleri 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. 386 yayınevi, 512 yazar, 786 etkinlik ile sivil toplum kuruluşlarının katılacağı ve 10 gün sürecek olan fuarın onur konuğu Gülten Dayıoğlu olacak. Çocuk edebiyatının duayen ismi, 28 Şubat’ta gerçekleştireceği açılış konuşmasının ardından 6-7 Mart tarihlerinde saat 11.00-16.00 arasında Altın Kitaplar standında okurlarıyla buluşacak. Bu yıl Fransa'nın konuk ülke olmasıyla fuara ve Ankara'nın kültür yaşamına katkı sunabilmek için Institut Français Ankara Müdürü ve yazar Sébastien De Courtois, Jean-Christophe Grangé, Brigitte Labbé, Jean-Paul Mongin'de katılacak

Fuara giriş 2,5 TL ancak öğrenciler ve öğretmenler için haftaiçi ücretsiz olacak.

Etkinlik takvimine buradan ulaşabilirsiniz.

Onur konuğu İlber Ortaylı olan ve 15-24 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenen 13. Ankara Kitap Fuarı 500 bin kişi tarafından ziyaret edilmişti, bu kez bu sayının 600 bini geçmesi hedefleniyor.

Ulaşım: 

Kızılay-Koru metro hattında  “Söğütözü” istasyonunda inmeniz gerekmektedir.

Kızılay – Güvenpark dolmuş duraklarından 100. Yıl – Çiğdem dolmuşlarını kullanarak Ato Congresium’un önünde inebilirsiniz. 

Kızılay’dan Sincan-Eryaman-Etimesgut istikametine giden özel halk otobüslerinde Armada AVM önünde inebilirsiniz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER