24. İzmir Kitap Fuarı Programı Açıklandı

23 yıldır devam eden ve Tüyap Kitap Fuarları arasında en büyük 2. kitap fuarı olan İzmir Kitap Fuarı 6-14 Nisan 2019 tarihleri arasında 24. kez düzenlenecek.

24. İzmir Kitap Fuarı Programı Açıklandı

23 yıldır kesintisiz olarak Ege bölgesi okurlarını, yayıncılar ve yazarlarla buluşturan İzmir Kitap Fuarı, İstanbul’un ardından en çok ziyaretçiyi konuk eden fuar durumunda. Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde hazırlanan 24. İzmir Kitap Fuarı, 6-14 Nisan 2019 tarihleri arasında her zamanki yerinde Uluslararası İzmir Fuar Alanı'nda (Kültürpark) düzenlenecektir. Bu yıl 457 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla hazırlanan İzmir Kitap Fuarı, söyleşi, panel ve çocuk etkinliklerinden oluşan 114 kültür etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Girşin ücretsiz olacağı İzmir Kitap Fuarı 6 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 11.00’de ziyaretçilere açılacak, bütün günler saat 20:00'a kadar ziyaret edilebilecek ve 14 Nisan 2019 Pazar günü saat 19.00’da kapanacak.

Ziyaretçiler, binlerce kitabı ve yayını bir arada bulma olanağına, sevdiği yazarlarla tanışma, sohbet etme ve kitaplarını imzalatma olanağına, aynı anda söyleşi, panel, şiir dinletileri, atölye çalışmaları gibi etkinliklere katılma imkanına, yayıncılık sektörü ile ilgili yenilikleri takip etme şansına, süreli yayınlar, dergiler ve fanzinlere ulaşma fırsatına ve sivil toplum kuruluşları arasında farklı seslere ulaşma şansına sahip olacaklar.

Fuar Süresince Yılmaz Özdil, İlber Ortaylı, Altan Öymen, Emre Kongar, İbrahim Kaboğlu, Ayşe Kulin, Enver Aysever, Ahmet Ümit, Banu Avar, Ataol Behramoğlu, Ahmet Telli, İnci Aral, Sinan Meydan, Uğur Dündar, İsmail Saymaz, Ercan Kesal, Mahfi Eğilmez, Zeynep Altıok Akatlı, İlker Başbuğ, Mine Söğüt, Feyza Hepçilingirler, Onur Öymen, Saygı Öztürk, Canan Tan, Erhan Çelik, Doğan Cüceloğlu, Canan Karatay, Tuna Kiremitçi, Zafer Algöz, Selçuk Erdem, Deniz Bayramoğlu, Akın Birdal, Ümit Aktaş, Nihat Sırdar Levent Üzümcü, Aret Vartanyan gibi onlarca konuşmacının katılacağı etkinlikler, şiir dinletileri, film gösterimleri de olacak.

Fuarın Web sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Fuarın etkinlik takvimine buradan ulaşabilirsiniz.

.

ULAŞIM

Kültürpark - Uluslararası İzmir Fuar Alanı
Şair Eşref Bulvarı No:50 Kültürpark Konak / İZMİR

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 23:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER