3. Edremit Kitap Fuarı Açıldı

Edremit Belediyesinin bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği kitap fuarı yine “Ölmez Ağacın Gölgesinde Kitap” sloganıyla Altınkum Belediye Tesislerinde açıldı.

3. Edremit Kitap Fuarı Açıldı

Edremit Belediyesi tarafından bu yıl 3. kez düzenlenen ve 17 Ağustos Cumartesi günü başlayıp, 25 Ağustos Pazar günü bitecek olan 3. Edremit Kitap Fuarı’nda; yazarlar, gazeteciler, siyasetçiler, senfdikacılar ve yerel yöneticiler kitapseverlerle buluşuyor. Fuara 100’e yakını bölge yazarları olmak üzere, 160’a yakın, yazar, şair, gazeteci, belediye başkanı ve milletvekili, 60’a yakın yayınevi katılıyor. 3. Edremit Kitap Fuarı’nın “Onur Konuğu” ise yazar Ahmet Ümit oldu.

Üç yıldır “Ölmez Ağacın Gölgesinde Kitap” sloganıyla yapılan ve geçtiğimiz yıl “Sabahattin Ali Yılı” olan fuarda bu yıl, Edremit ve Midilli üzerinden “İki Yakanın Buluşması” ve “Kaz Dağları’nın Üstü Altından Önemlidir” vurgusu öne çıkıyor.

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 80 bin kişinin katıldığı Edremit Kitap Fuarı’nın bu yıl, 100 bin ziyaretçiyi aşması hedefleniyor. Edremit Kitap Fuarı, Edremit’in Altınkum Mahallesi sahilinde ki 2.200 m²’lik Edremit Belediye Tesisleri’nde 9 gün boyunca saat 18:00 ile 01:00 arasında kitapseverlere açık olacak. Edremit Belediyesi kitapseverlerin fuara katılımı kolaylaştırmak için 17-25 Ağustos tarihleri arasında, Edremit’in bütün mahallelerinden fuar merkezine ring seferleri düzenleyecek.

Fuara doğrudan ya da dolaylı 50’nin üzerinden yayınevi katılacak:
44, Alfa, Anahtar, Anayurt, Artemis, Asi, Aylak Adam, Barış, Bilgi, Can, Cem, Dafina, Demos, Destek, Doğan, Doğu, Elma, Everest, Gece, Gönül, Halk, İleri, İletişim, İndigo, İnkilap, İş Bankası, İtaki, Kalkedon, Kanon, Kırmızı Kedi, Kocatepe, Olimpia, Olimpos, Özgür, Paydos, Puslu, Say, Su, Siyah Kuğu, Şıra, TDK, Tekin, Tiğdem, Timaş, Toplumsal, Tunga, TTK, Urzeni, Yakomoz, YKY, Yurt.

3. Edremit Kitap Fuarı Geniş bilgi için: 
(0266) 374 44 44 (Dahili: 1401) veya 05433342786

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER