3. Van Kitap Fuarı Açılıyor

Van Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Doğu Anadolu'nun en büyük kitap fuarı olan Van Kitap Fuarı 13-22 Aralık tarihleri arasında 3. kez kapılarını açıyor.

3. Van Kitap Fuarı Açılıyor

Van Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Van Kitap Fuarı, 13-22 Aralık tarihleri arasında, Organize Sanayi Bölgesi Fuar Kongre Merkezinde birçok ünlü yazar ve şairi Vanlı kitapseverlerle buluşturacak. Vanlı kitapseverlerin büyük bir heyecanla beklediği fuarın resmi açılış töreni 13 Aralık Cuma günü yapılacak ve her gün 10.00 ile 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Can Yayınları, Türkiye İş Bankası Yayınları, Yapı Kredi Yayınları, Doğan Yayınları, Tük Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu yayınları başta olmak üzere 120 farklı yayınevinin katılacağı  fuara ünlü yazarlar Ataol Behramoğlu, Ahmet Ümit, Ahmet Şimşirgil, Ahmet Günbay Yıldız, Abdurrahman Dilipak, Emine Şenlikoğlu, Kahraman Tazeoğlu, Vahdettin İnce, Vehbi Vakkasoğlu, Emre Dorman ve Selim Temo olmak üzere 51 yazar ve şair katılım sağlayacak.

Bu etkinliklerin programı Fuar resmi sitesinde yayımlanmakla, ilgili etkinliklerin programına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Ulaşım

10 gün sürecek olan kitap fuarına Büyükşehir Belediyesi tarafından Edremit Kent Meydanı, Şişli Öğretmenevi, Hz. Ömer Camii ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kampüs alanı olmak üzere 4 noktadan da her saat başı ücretsiz servis kaldırılacak. Aynı zamanda merkez ilçeler başta olmak üzere farklı okullardan 25 bin öğrenci de belediyeye ait araçlarla fuar alanına ücretsiz olarak taşınacak.

Geçtiğimiz yıl 7-16 Aralık tarihleri arasında 2.si düzenlenen Van Kitap Fuarını yaklaşık 250 bin kişi ziyaret etmişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019, 11:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER