Güneydoğu'nun en büyük kitap fuarı kapılarını açıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 3.Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı 22 Kasım - 1 Aralık tarihleri arasında kitapseverleri ağırlayacak.

Güneydoğu'nun en büyük kitap fuarı kapılarını açıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez 2017 yılında yapılan ve 2 yıldır büyük ilgi ile karşılaşan Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı'nın üçüncüsü bu yıl yapılacak. 50'si yerel olmak üzere 200'ye yakın şair-yazarın katılım göstereceği fuarın bu yıl ziyaretçi bakımından yeni bir rekor kırması bekleniyor.

11 Nisan Fuar Merkezinde 22 Kasım saat 10.00’da açılışı yapılacak olan '3.Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı' Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük kitap fuarı olacak. 

Farklı günlerde gerçekleştirilecek olan çeşitli etkinlilere; Abdurrahman Dilipak, Banu Avar, Kahraman Tazeoğlu, Emine Şenlikoğlu, Bekir Develi, Ahmet Ümit, Mehmet Ali Bulut, Hikmet Anıl Öztekin, Varol Yaşaroğlu, Salih Suruç, Ahmet Şimşirgil, Bahadır Yenişehirlioğlu, Hasan Ali Toptaş, Vehbi Vakkasoglu, Fatih Duman, Halit Ertuğrul, Yavuz Bahadıroğlu, Senai Demirci, Sinan Yağmur, İhsan Süreyya SırmaFaruk Dilaver ve Serdar Tuncer gibi isimler katılacak.

Program detayına buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin en genç şehri Şanlıurfa'da kitap okuma alışkanlığını gençlere aşılamanın önemine değinen Başkan Zeynel Abidin Beyazgül, "Bizler gençliğimizi eğitime ve spora yönlendirerek iyi bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Bunun için de bu tür fuarların büyük önemi var. Özellikle gençlerimiz için davetimizi yinelerken, böylesine güzel bir buluşma için herkesi yarın 11 Nisan Fuar Merkezine bekliyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 16:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER