TÜYAP Kitap Fuarı, 11-16 Aralık tarihleri arasında Eskişehir’de!

Türkiye Yayıncılar Birliği ve Eskişehir Ticaret Odası işbirliğiyle 11-16 Aralık tarihleri arasında, TÜYAP tarafından ilk kez Eskişehir’de Kitap Fuarı düzenlenecek.

TÜYAP Kitap Fuarı, 11-16 Aralık tarihleri arasında Eskişehir’de!

Fuarda panel, söyleşi, atölye çalışmaları ile çocuk ve gençlik etkinliklerinden oluşan 40’tan fazla kültür etkinliği düzenlenecek. Yine birçok yazar, şair ve çizer stantlarda eserlerini sevenleri için imzalayacaklar.

Eskişehirli okurlar, fuar süresince Yılmaz Özdil, İlber Ortaylı, Ahmet Telli, Ercan Karakaş, Haydar Ergülen, Adnan Özyalçıner, Hasan Ali Toptaş, Hakan Karataş, Ezel Akay, Murat Menteş, Selçuk Erdem, Akgün Akova, Sinan Meydan, İpek Çalışlar, Nuray Sancar, Mete Yarar, Mine G. Kırıkkanat, Deniz Bayramoğlu, Hikmet Anıl Öztekin gibi pek çok yazar, şair ve çizerle buluşma imkanı bulacak.

Ayrıca araştırmacı Atilla Oral tarafından “Atatürk ve Eskişehir Fotoğrafları Sergisi” de fuar süresince katılımcıların ziyaretine açık olacak.

Bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek olan Eskişehir TÜYAP Kitap Fuarı, Eskişehir Ticaret Odası - TÜYAP Fuar Merkezi‘nde yapılacak olup, Fuar 11-15 Aralık tarihleri arasında 10.00-19.30, 16 Aralık Pazar günü ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. Katılımcılar Fuarı ücretsiz olarak ziyaret edebilecekler.

Fuar resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre, Fuar boyunca şehir merkezinden fuar alanına 10.00 - 17.00 saatleri arasında karşılıklı ring seferler düzenlenecek.

Buna göre; ilk servisin kalkış yeri Osmangazi Üniversitesi olup, Atatürk Bulvarı Migros önü ve Odunpazarı Atatürk Lisesi güzargahı ile ulaşım sağlanacak. İkinci servisin kalkış yeri ise, Espark AVM olacak ve söz konusu servis Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi önü güzergahı ile Fuarın konuklarına ulaşım sağlayacak. Ayrıca Fuara ulaşmak isteyenler, Şehir Hastanesi durağından geçen belediye otobüslerini kullanarak da Fuar alanına ulaşabilecekler. Duraktan geçen otobüs hatları ise; 6 - 43 - 44 - 57 nolu hatlar olarak bildirildi.

TÜYAP tarafından gerçekleştirilen diğer kitap fuarlarında olduğu gibi, Eskişehir Kitap Fuarında da paneller, söyleşiler ve imza günleri gibi birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Bu etkinliklerin programı Fuar resmi sitesinde yayımlanmakla, ilgili etkinliklerin programına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Fuar kapsamında, yapılacak söyleşi ve panellerin yanı sıra, yazar, çizer ve şairler de okuyucularıyla buluşarak kitaplarını imzalayacaklar. Fuar resmi sitesinde yayımlan, imza günlerine ait programa ulaşmak için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 23:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER