Uluslararası CNR Kitap Fuarı 9 Mart’ta başlıyor

Uluslararası CNR Kitap Fuarı 9 - 17 mart arasında kitapseverlerle Yeşilköy Fuar Alanında buluşacak.

Uluslararası CNR Kitap Fuarı 9 Mart’ta başlıyor

İstanbul'un Tüyap Kitap Fuarı'ndan sonra en büyük kitap fuarı olan Uluslararası CNR Kitap Fuarı bu yıl 6. kez Uluslararası olarak kapılarını 9 Mart'ta açacak ve 17 Mart'a kadar devam edecek. CNR Kitap Fuarı, Alfa, Bilgi, Everest, Epsilon, Beyaz Balina, Kırmızı Kedi, YKY, İş Bankası, İletişim, İthaki, Pegasus, Damla, Doğan Kitap, TÜBİTAK, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu’nun da aralarında bulunduğu yerli ve yabancı 200'ün üzerinde yayınevi ve 450 markanın katılımı ile gerçekleşecek.

Kitap fuarının bu yıl ki temasa “Kitap ve Mutluluk - Kutadgu Bilig”. Fuarda  Ahmet Ümit, Azra Kohen, Selim İleri, Engin Alan, Mustafa Balbay, Canan Karatay, Beyza Alkoç'un da aralarında bulunduğu 500’ün üzerinde yazar imza günü düzenleyecek.Ayrıca söyleşi, seminer ve panel gibi 200’ün üzerinde de etkinlik düzenlenecek, bunlardan birisi de uzun yıllar gazetelerde foto muhabirliği yaptıktan sonra, daha özgün işlere imza atmak için kendi yolunu çizen Mustafa Seven’in fotoğrafları ziyaretçilerle buluşacak. Yine son yıllarda yüzlerce milyon dolarlık bir endüstri haline gelen E-spor, CNR Kitap Fuarı’nın ana fuaye alanında binlerce tutkununu bir araya getirecek.

Fuarın onur konuğu usta yazar Selim İleri. Atatürk Erkek Lisesi'ni bitiren (1968) Selim İleri, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeki öğrenimini yarım bıraktı. "Dünya" gazetesinin sanat sayfasını (1979) ve "Argos" dergisini yönetti. Çok sayıda dergi ve gazetede eleştiri ve inceleme yazıları ile öyküleri yayımlandı. Selim İleri'nin ilk romanlarında bireyler arasındaki iletişimsizlik öne çıktı. Daha sonraları ise bazı siyasal konulara da yer veren yazar, son romanlarında yakın tarihte yaşamış bazı tanınmış kişilerin yaşamlarını ele aldı.

Fuarın imza günlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Fuarın etkinlik ve panel takvimine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Girişi Ücreti

Fuar giriş ücreti 5 TL ancak online biletleri 4 TL'ye almak mümkün. Bileti buradan satın alabilirsiniz.

Fuara Ulaşım
Atatürk Havalimanı’nın yanında olan CNR Fuar alanına metro ile ulaşım son derece kolay.  Aksaray-Havalimanı metro güzergahında havalimanından bir önceki duraktan yürüyerek ulaşılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 23:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER