Yenimahalle Kitap Fuarı başlıyor

Yenimahalle Belediyesi, kitapseverleri Batıkent Meydan’da buluşturuyor.

Yenimahalle Kitap Fuarı başlıyor

Yenimahalle Belediyesi tarafından düzenlenecek kitap fuarında 20'den fazla yayınevi katılacak. Bu yayınevlerinin edebiyat ve çocuk kitapları yanı sıra ders ve üniversiteye hazırlık gibi birçok türde binlerce kitap katılımcılarla buluşacak.

12-21 Temmuz 2019 tarihleri arasında, Batıkent Meydan AVM Tören Alanı’nda düzenlenecek kitap fuarının açılışı, 12 Temmuz Cuma günü saat 19.00 da gerçekleştirilecek.

Namık Kemal Zeybek, Mustafa Önsel, Güler Akça, Demet Türkmen, Pelin Osman, Mustafa Önsel, Berfin Sıla Kepez gibi yazar ve uzmanlar ile söyleşiler düzenlenecek.

Yenimahalle’de düzenlenen kültür ve sanat etkinlikleri ile ilçe sakinlerinin kişisel gelişimine katkı sunulduğunu belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Kitap fuarında kendi alanlarında uzman birçok yazar ve sanatçı düzenlenecek söyleşiler aracılığıyla vatandaşla buluşacak. Toplum olarak okumuyoruz, kulaktan dolma bilgilerle hareket ediyoruz. Bu etkinliğin, çocuklarımızda ve gençlerimizde kitap okuma bilincinin oluşturulmasına katkı sunacağına inanıyorum. Ülkemizin aydınlık ve çağdaş bir geleceğe kucak açmasını istiyorsak, çocuklarımızı kitap okumaya heveslendirmeli, bilgi sahibi bireyler olarak yetiştirmeliyiz” dedi.

Kaynak: www.yenimahalle.bel.tr

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 16:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER