Yılın İlk Kitap Fuarı: Çukurova 13. Kitap Fuarı

Adana’da 04 - 12 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacak olan Çukurova 13. Kitap Fuarı'nın programı açıklandı.

Yılın İlk Kitap Fuarı: Çukurova 13. Kitap Fuarı

TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak olan 13. Çukurova Kitap Fuarı başlıyor.

Fuar 4 Ocak 2019 Cumartesi günü saat 10.00’da ziyaretçilere açılacak, 12 Ocak 2019 Pazar günü saat 19.00’da sona erecek.

Ziyaretçiler Fuarı her gün 10.00-20.00 saatleri arasında gezebilecekler. Fuarın son günü olan 12 Ocak Pazar günü ise Fuar 19.00’da kapanacak. Fuara girişler ücretsiz olacak.

Yılın ilk kitap fuarı olan Çukurova Kitap Fuarı’na 300’den fazla yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılırken panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan birçok kültür etkinliği düzenlenecek. Yine birçok yazar, şair ve çizer stantlarda eserlerini sevenleri için imzalayacaklar.

Çukurova Kitap Fuarı'nın konukları arasında, Gülten Dayıoğlu, Altan Öymen, Hasan Ali Toptaş, Ercan Kesal, Aydın Ilgaz, Feyza Hepçilingirler, Arif Keskiner, Ayşe Kulin, Ahmet Ümit, Berna Olgaç, Canan Tan, saygı Öztürk, İpek Ongun, Atilla Yeşilada, Erkan Yılmaz,  Enver Aysever, Roni War, Ahmet Telli, Mine Söğüt, Adnan Özyalçıner, Faruk Dilaver, Mavisel Yener, Nebil Özgentürk, Tülin Kozikoğlu, Aydın Ilgaz, Sevil Atasoy, Sima Özkan, Şükrü Erbaş, Yavuz Bahadıroğlu, Nazlı Çevik Azazi, Saygı Öztürk, Behiç Ak, İsmail Mutlu, Aytül Akal, Doğu Yücel, Mete Yarar, Judith Malika Liberman, Sinan Yağmur, Kahraman Tazeoğlu, Mavisel yener, Bahadır Yenişehirlioğlu, Esin Pervane, Zafer Algöz, Can Yılmaz gibi birçok yazar, şair ve bilim insanı bulunuyor.

Fuarın gerçekleşeceği TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nin adresi ve ulaşım bilgileri de Fuar resmi internet sitesinde bildirilmekle; Kurttepe Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı No:242 Çukurova / ADANA adresinde gerçekleşecek olan Fuara ulaşım imkanları da bildirildi. Buna göre;

TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi
Kurttepe Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı No:242 Çukurova / ADANA
 
TÜYAP Adana Fuar Merkezi’ne Fuar Süresince Ücretsiz Midibüs ve Otobüs Servisleri

1 - Adana Büyükşehir Belediyesi Önü - İstasyon Meydanı - Fuar Alanı
2 - Çukurova Üniversitesi YADİM Önü - Duygu Cafe Önü - Fuar Alanı

 
Fuar Alanına Hareket                                   Şehir Merkezine Hareket
09:30                                                                    13:00
12:00                                                                    15:00
14:00                                                                    17:00
16:00                                                                    20.00*
 
* Fuarın son günü, son servis fuar alanından şehir merkezine saat 19:00’da kaldırılacaktır.

Ücretsiz servis araçlarıyla ziyaret edilebilecek olan Fuara toplu taşıma araçlarıyla ulaşmayı tercih edenler ise, belediye otobüsleri ve metro ile Fuar alanına ulaşabilecekler.  Metro ile gelecek olan ziyaretçilerin Hastane Durağı’nda (son durakta) inerek Fuar merkezine ulaşmaları mümkün.

Her sene olduğu gibi bu sene de Kitap Fuarında paneller, söyleşiler ve imza günleri gibi birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Bu etkinliklerin programı Fuar resmi sitesinde yayımlanmakla, ilgili etkinliklerin programına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Fuar kapsamında yapılacak söyleşi ve panellerin yanı sıra, yazarlar ve şairler de okuyucularıyla buluşarak kitaplarını imzalayacaklar. Fuar resmi sitesinde yayımlan, imza günlerine ait programa ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, 11:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER