Yılın ilk kitap fuarı olan Çukurova 12. Kitap Fuarı programı açıklandı

Adana’da 05 - 13 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacak olan Çukurova 12. Kitap Fuarı'nın programı açıklandı.

Yılın ilk kitap fuarı olan Çukurova 12. Kitap Fuarı programı açıklandı

TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak olan 12. Çukurova Kitap Fuarı başlıyor.

Fuar 5 Ocak 2019 Cumartesi günü saat 10.00’da ziyaretçilere açılacak, 13 Ocak 2019 Pazar günü saat 19.00’da sona erecek.

Ziyaretçiler Fuarı her gün 10.00-20.00 saatleri arasında gezebilecekler. Fuarın son günü olan 13 Ocak Pazar günü ise Fuar 19.00’da kapanacak. Fuara girişler ücretsiz olacak.

Yılın ilk kitap fuarı olan Çukurova Kitap Fuarı’na 300’den fazla yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılırken panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan birçok kültür etkinliği düzenlenecek. Yine birçok yazar, şair ve çizer stantlarda eserlerini sevenleri için imzalayacaklar.

Çukurova Kitap Fuarı'nın konukları arasında, Füruzan, Ercan Kesal, Şükrü Erbaş, Latife Tekin, Gülten Dayıoğlu, Altan Öymen, Cüneyt Akman, Yekta Kopan, Ayşe Kulin, Buket Uzuner, Hamide Yiğit, Aret Vartanyan, Canan Tan, Ayşe Hür, Adnan Özyalçıner, Zeynep Altıok Akatlı, Mavisel Yener, Nebil Özgentürk, İnci Aral, Tülin Kozikoğlu, Sinan Meydan, Hasan Ali Toptaş, Ataol Behramoğlu, İsmail Saymaz, Levent Gültekin, Behiç Ak, Mete Yarar, Çiğdem Gündeş, Kerem Fırtına, Haydar Ergülen, İbrahim Ö. Kaboğlu, Erdoğan Aydın, Selim Temo, Toprak Işık, Akın Birdal, Aytül Akal, Hikmet Anıl Öztekin, Sinan Tuzcu, Kemal Hamamcıoğlu, Menderes Samancılar, Kahraman Tazeoğlu, Koray Avcı Çakman, Mustafa Balbay, Bahadır Yenişehirlioğlu, Saygı Öztürk, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Engin Alan, Ahmet Şimşirgil, Tarık Tufan, Sinan Yağmur gibi birçok yazar, şair ve bilim insanı bulunuyor.

Fuarın gerçekleşeceği TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nin adresi ve ulaşım bilgileri de Fuar resmi internet sitesinde bildirilmekle; Kurttepe Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı No:242 Çukurova / ADANA adresinde gerçekleşecek olan Fuara ulaşım imkanları da bildirildi. Buna göre;

TÜYAP Adana Fuar Merkezi’ne Fuar Süresince Ücretsiz Midibüs ve Otobüs Servisleri

1 - Adana Büyükşehir Belediyesi Önü - İstasyon Meydanı - Fuar Alanı

2 - Çukurova Üniversitesi YADİM Önü - Duygu Cafe Önü - Fuar Alanı

Fuar Alanına Hareket: 09:30, 12:00, 14:00, 16:00                                                                   

Şehir Merkezine Hareket: 13:00, 15:00, 17:00, 20.00*

* Fuarın son günü olan 13 Ocak 2018 Pazar günü servisler fuar alanından şehir merkezine saat 19:00’da kaldırılacak.

Ücretsiz servis araçlarıyla ziyaret edilebilecek olan Fuara toplu taşıma araçlarıyla ulaşmayı tercih edenler ise, belediye otobüsleri ve metro ile Fuar alanına ulaşabilecekler.  Metro ile gelecek olan ziyaretçilerin Hastane Durağı’nda (son durakta) inerek Fuar merkezine ulaşmaları mümkün.

Her sene olduğu gibi bu sene de Kitap Fuarında paneller, söyleşiler ve imza günleri gibi birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Bu etkinliklerin programı Fuar resmi sitesinde yayımlanmakla, ilgili etkinliklerin programına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Fuar kapsamında yapılacak söyleşi ve panellerin yanı sıra, yazarlar ve şairler de okuyucularıyla buluşarak kitaplarını imzalayacaklar. Fuar resmi sitesinde yayımlan, imza günlerine ait programa ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 23:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER