29. İstanbul Sanat Fuarı Başladı

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından hazırlanan ARTİST 2019 /29. İstanbul Sanat Fuarı, 2-10 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.

29. İstanbul Sanat Fuarı Başladı

29. İstanbul Sanat Fuarı, her yıl olduğu gibi, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğinde düzenlenen 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek ve Fuarda bu yıl Goethe’nin “Faust”una odaklanılacak. Fuar kapsamında 7 no’lu ana salon çok sayıda galeriyle beraber “Faust” kavramına odaklanan büyük bir projeyi sanatseverlerle buluşturacak. 8 no’lu salonda bağımsız sanatçıların işleri ve etkinlikler yer alacak.

İstanbul Sanat Fuarında her sene sanat alanında çalışma yürüten kişilere onur ödülü veriyor. Bu yıl Sanatçı Onur Ödülü, plastik sanatlara olan katkılarından dolayı heykeltıraş, ressam ve tasarımcı Mevlüt Akyıldız’a, Sanatsever Kurum Onur Ödülü ise İstanbul Kültür Üniversitesi’ne değer görüldü. Ödüller, 4 Kasım Pazartesi günü düzenlenecek TÜYAP Onur Gecesi’nde sahiplerine takdim edilecek.

15 senedir genç sanatçılara, gruplara, üniversitelerin güzel sanatlar bölümünde eğitim gören öğrencilere ve insiyatiflere kucak açan ARTİST, bu sene de genç bağımsız sanatçıları ağırlayacak. 8 no’lu salonda otuzdan fazla insiyatif ve grup yer alacak. Ayrıca Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İstanbul Kültür Üniversitesi ve Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi gibi kurumlarda katılım sağlayacak.

Fuar hakkında en güncel bilgiler ve haberler için www.istanbulsanatfuari.com sayfasını ve sosyal medya üzerinden @sanatfuari hesabını takip edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 14:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER