Altın Güvercin Beste Yarışması’nda Siz de Oy Kullanabilirsiniz

Altın Güvercin Beste Yarışması’nda Siz de Oy Kullanabilirsiniz

Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması Türkiye’nin pop müziği alanında yaşayan geleneksel tek müzik yarışması olarak 1986 yılından bu yana düzenleniyor. Bir süre kesintiye uğrayan ancak 6 yıl aradan sonra Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Güneli’in girişimleri ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun desteği ile 2019 yılında 22. si düzenlenerek yeniden hayat bulan beste yarışması bu sene 24. kez düzenlenecek.

Aydın Büyük Şehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğinde düzenlenecek olan Altın Güvercin Beste Yarışması 6-12 Eylül tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleşecek.

1986 yılında düzenlenen ilk beste yarışmasında Fatih Erkoç, ve sonraki yıllarda yapılan yarışmalar da ise Cem Karaca, Asya, Eda ve Metin Özülkü, İzel - Çelik - Ercan, Bora Ayanoğlu, Suavi, Işın Karaca, Harun Kolçak ve Aşkın Nur Yengi gibi önemli müzisyenler yarışmayı kazanmışlardı.

Türk Pop Müziği’ne yıllarca yeni beste ve besteciler kazandıran yarışmaya bu sene 397 başvuru yapılmakla finale kalan 10 beste belli oldu.

Finale kalan bu besteler yapılan duyuru ile halkın oylarına sunuldu. Yani bu seneki ödüllerin sahiplerini bulmasında sizlerin de vereceği oylar belirleyici olacak.

Bu yönde yapılan yarışma duyurusunda oylama esasları belirlendi. Buna göre;  

Her kullanıcı sadece 1 (bir) besteye oy verebilir ve sadece bir kez oy kullanabilir.

Yapılacak dijital oylama Final Gecesine kadar devam edecektir.

Parçaları dinledikten sonra favoriniz olan bestenin yanındaki “Oy ver” butonuna tıklayarak oy verme işlemine geçebilirsiniz.

“Oy ver” butonuna tıkladığınızda oylamanın güvenliği için oluşturulmuş olan bir başka sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada sizden istenen bilgileri girdikten sonra cep telefonunuza gelecek “doğrulama kodu”nu girerek kaydınızı tamamlanmış olacak ve oyunuzu kullanabileceksiniz.

Dinleyiciler oylarıyla katkı sunacağı yarışmanın ödülleri ise şöyle;  

Birinci Beste : Altın Güvercin ve 100.000 TL. Para ödülü

İkinci Beste : Gümüş Güvercin ve 50.000 TL. Para ödülü

Üçüncü Beste : Bronz Güvercin ve 25.000 TL. Para ödülü

SÖZ KONUSU BESTELERİ DİNLEMEK VE OY VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER