Gökyüzü Tv İle 21 Haziran Artık En Uzun Gece

21 Haziran Ekinoksu’nda 24 saat Canlı Yayın

Gökyüzü Tv İle 21 Haziran Artık En Uzun Gece

21 Haziran Ekinoksu’nda 24 saat Canlı Yayın

SALT dünyadaki çok sayıda kültür ve araştırma kurumu ile birlikte bir projeye katkı sunuyor. Yoko Ono’nun SKY T.V. işinden ilhamla hazırlanan Gökyüzü TV etkinliği Türkiye’de SALT işbirliği ile izlenme imkanı bulacak.

SALT tarafından etkinliğe ilişkin açıklamada bulunuldu. Buna göre;

Getty Research Institute ve Feminist Center for Creative Work, Yoko Ono’nun iş birliğiyle Zoom üzerinden, Kuzey Yarım Küre’de yazın başladığı 21 Haziran’da 24 saatlik bir gökyüzü yayını yapacak. Ono’nun 1967’de Londra’daki Lisson Gallery’de sergilenmek üzere, “göğün seyri için bir televizyon” olarak yeniden kavramsallaştırdığı SKY T.V. işinden ilhamla hazırlanan toplu canlı yayın etkinliğine, aralarında SALT’ın da bulunduğu çok sayıda kültür ve araştırma kurumu katılacak.

Seyahat imkânlarının sınırlı fakat bağ kurma arzusunun güçlü olduğu bu muazzam dönüşüm sürecinde, Ono’nun “sermaye ve mülkiyetten uzakta bir olasılıklar ve yenilenme alanı” fikriyle başvurduğu gökyüzü, dünyanın dört bir yanından bir günlük seyre açılacak. SALT Galata’dan gerçekleştirilecek İstanbul yayını, 21 Haziran Pazartesi günü Türkiye saatiyle 15.42’de başlayacak. ABD’den Almanya’ya, Rusya’dan Güney Kore’ye, Antarktika’dan Grönland’a, “Çilek Ayı*” olarak adlandırılan dolunay sırasında yaşanan tutulmaya denk gelen gerçek zamanlı gökyüzü yayınlarını takip etmek mümkün olacak.

SALT işbirliğiyle gerçekleşecek ve ücretsiz olacak bu etkinliğe katılmak için resmi internet sitesinde yer alan linke bağlanmak için TIKLAYINIZ…

SALT tarafından gerçekleşen diğer etkinlikler ve programlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ…  

*NOT: Çilek Ayı, haziran aylarında yaşanan dolunayın Kuzey Amerika’da çilek hasadına denk gelmesinden dolayı verilen bir isim olup, Avrupa'da ise Gül Ayı olarak adlandırılır.

SALT GALATA (SALI-CUMARTESİ 11.00-17.00)

ADRES                  : BANKALAR CADDESİ NO: 11 KARAKÖY BEYOĞLU / İSTANBUL

TELEFON             : (0 212) 334 22 00

“SALT ARAŞTIRMA” (SALTRESEARCH) SİTESİNE ULAŞMAK VE ÇALIŞMA SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

.

SALT BEYOĞLU (SALI-CUMARTESİ 11.00-17.00)

ADRES                  : İSTİKLAL CADDESİ NO: 136 BEYOĞLU / İSTANBUL

TELEFON             : (0 212) 377 42 00

.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2021, 23:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER