İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), şehrin 39 ilçesinin farklı noktalarını açık hava sahnesine dönüştürerek, müzisyenlerin İstanbullularla özlem gidermesini sağlayacak. #İstanbulBirSahne adıyla gerçekleştirilecek açık çağrı ile İstanbullular pandemi koşullarına uygun şekilde, ücretsiz olarak özledikleri kültür sanat etkinlikleriyle buluşurken pandeminin başlangıcıyla zor günler yaşayan müzisyenlere de destek sağlayacak. 

#İstanbulBirSahne etkinlikleri; şehrin günlük yaşamına canlı performans sürprizleri ve neşesiyle eşlik edecek. Projeyle şehrin parkları, durakları, metro platformları, müzeleri, sokakları, otoparkları, günlük işe gidiş geliş noktaları, ikonik mekanları dev bir açık hava sahnesine dönüşerek İstanbullularla buluşacak.

​#İstanbulBirSahne etkinliklerinde yer almak isteyen müzisyen ve müzik toplulukları başvurularını 28 Mart 2021 saat 14.00 itibarıyla www.istanbulbirsahne.com adresinden yapabilecek ve başvuru süresi 09 Nisan 2021 saat 17.00’de son bulacak.  

#İstanbulBirSahne projesine kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerin yer ve tarih bilgileri ise pandemi koşulları ve hava şartlarına göre önümüzdeki günlerde açıklanacak. 

Performans alanlarında İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları – Coronavirüs (Covid-19) Salgınından Korumak, Yayılmasını Engellemek İçin Alınması Gereken Önlemler ve tüm tedbirler etkinlik öncesi ve sırasında İBB tarafından alınacak. Sanatçı, müzisyen ve tüm katılımcıların bu tedbirlere uyması için gerekli önlemler İBB tarafından alınırken denetimler de hassasiyetle yapılacak. 

İstanbulluların günlük yaşamlarıyla kesişecek olan, ücretsiz yüzlerce performansın yer alacağı etkinlik serisi #İstanbulBirSahne, İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Kültür AŞ organizasyonuyla gerçekleştirilecek. 

Başvuru Detayları

Başvuru Tarihleri

Başvuruların Başlama Tarihi: 28 Mart 2021 – Saat 14:00

Son Başvuru Tarihi: 09 Nisan 2021 – Saat: 17:00

Başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Müzisyen veya müzik toplulukları, başvuru sırasına göre kontenjan limitleri kapsamında belirlenecektir.

Bütçe performans yapacak birey başına 2.000 TL (İki Bin TL) olarak belirlenmiştir.

İBB etkinlik tarihinden önce başvuru sahibini etkinliğin detayları (yer, zaman, akış vb.) bilgilendirilecektir.

Bir müzisyen tercih ettiği durumda birden fazla etkinlikte sahne alabilecek, ancak sağlanacak maddi destekten toplamda bir kez faydalanabilecektir. 

Başvurunuz ön değerlendirmeden geçirilip onaylanırsa sizinle e-posta üzerinden irtibata geçirilecektir. Ön onay sonrası sizden istenen eksik ya da gerekli belgelerin tamamlanması için 7 iş günü süre verilecektir. Gerekli belgeleri tamamlayıp ileten başvuru sahiplerine 10 iş günü içinde bilgi verilecektir.

Performansların süresinin 30 – 60 dakika arasında olması gerekmektedir. 

Etkinliklerin tarihi, yeri ve saati İBB tarafından belirlenecek olup, gerekli görüldüğü takdirde tüm detayların, teknik şartların değiştirilmesi ya da iptal edilmesi hakkını saklı tutar.

Gerekli enstrümanların temin ve nakliyelerini müzisyen ve müzik toplulukları kendileri sağlayacaktır. Ancak taşınması zor bazı enstrüman ve müzik ekipmanları sağlanabilir. Bunlar topluluk ile görüşülerek kararlaştırılacaktır. Sahnede performans için gerekli ses – ışık düzeni organizasyon tarafından sağlanacaktır.

Başvuru sahipleri başvuru formundaki koşulları kabul ettiklerini ve bu koşullara uyacaklarını kabul ve beyan ederler.

Başvuru süreci ve diğer sorularınız için info@istanbulbirsahne.com üzerinden bilgi alabilirsiniz.