İstanbul Modern'de Çocuklar İçin Atölyeler

İstanbul Modern’den Yarıyıl Tatilinde Çocuklar İçin Sanat Atölyeleri

İstanbul Modern'de Çocuklar İçin Atölyeler

İstanbul Modern, 24 Ocak - 4 Şubat tarihleri arasında, okulların yarıyıl tatilinde, çocuklar için sanat atölyeleri açacak.  Çocuklar bu atölyelere çevrimiçi katılarak müze uzmanları ile buluşup evlerinde sanat çalışmaları gerçekleştirecek.

Atölye çalışmaları, İstanbul Modern’in koleksiyon sergisi “Şimdinin Peşinde” ve “Selma Gürbüz: Dünya Diye Bir Yer”, “Şakir Eczacıbaşı: Seçilmiş Anlar” süreli sergilerinin Sanal Tur gösterimiyle başlayacak. Çocuklar bu gösterimde, sanat yapıtlarını müze uzmanlarıyla birlikte çözümleyecek. Ardından çevrimiçi atölyede, müze uzmanının canlı olarak paylaşacağı sanat etkinliğini izlerken kendi sanat çalışmalarını yaratacaklar. Sanat çalışmalarında her evde kolaylıkla bulunabilen malzemeler kullanılacak.

Çocuklara Çevrimiçi Yarıyıl Sanat Okulu, farklı kavramlara odaklanan beş atölye çalışmasını içerecek.

Çevrimiçi Yarıyıl Sanat Okulu’nda düzenlenen atölyeler ve tarihleri şöyle;

Birleşen Figürler: 24- 31 Ocak, Pazartesi

Kakmalı Maskeler: 25 Ocak; 1 Şubat Salı

Fotoğraftan Resme: 26 Ocak; 2 Şubat Çarşamba

Lekeler ve Çizgiler: 27 Ocak; 3 Şubat Perşembe

Birleşen Nesneler: 28 Ocak; 4 Şubat Cuma

Çocuklar hafta içi her gün düzenlenen bu atölyelerin her birine ayrı ayrı veya bir bütün olarak katılabilecekler. Atölye saatleri 4-7 yaş grubu çocuklu aileler için 10.00-11.00, 8-12 yaş grubu çocuklar için 11.30-12.30 saatlerinde düzenlenecek.

Her atölyenin katılım bedeli 120 TL, (Dört taksitle 125 TL) olarak belirlenmekle, İstanbul Modern üyeleri için bu bedeller 108 TL, (Dört taksitle 115 TL) olacak. Beş farklı atölye için toplam katılım bedeli ise 540 TL (Dört taksitle 560 TL), İstanbul Modern üyeleri için toplam katılım bedeli 486 TL (Dört taksitle 500 TL) olarak belirlendi. Ayrıca Bireysel, Aile, Gümüş, Altın üyelerimize ve Genç Modernlilere %10 indirim uygulanacağı bildirildi.

Atölyeler hakkında ayrıntılı bilgiye (İstanbul Modern resmi internet sitesinden) ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2022, 10:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER