İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali Başlıyor

İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali Başlıyor

Bu sene pandemi koşulları sebebiyle “zoom” uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek olan festivalde İtalya Özel programı 23-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında katılımcılarıyla buluşacak.

İtalya Özel programı İstanbul İtalyan Kültür Merkezi ve Cepell’in katkılarıyla gerçekleşecek.

İTEF programına dair yapılan resmi açıklama şu şekilde;

23 Ağustos Pazartesi saat 20.00'de, Kalem Ajans'ın kurucusu Nermin Mollaoğlu ve İtalyan Kültür Merkezi müdürü Salvatore Schirmo'nun açılış konuşmalarının ardından yazar Daria Bignardi'nin konuşması, yazarın aynı zamanda Türkçe çevirmeni olan moderatör Eren Yücesan Cendey ile başlıyor. Türkiye’de ikinci kitabı Kırmızı Kedi Yayınları tarafından yayımlanan Aşk Hak Edilmeli üzerinden, aile bağlarının güçlü yanlarının ve sevginin bağlayıcılığının yanı sıra yıkıcılığının da konuşulacağı bir söyleşi gerçekleşecek.

Etkinliğe kayıt olmak için TIKLAYIN.

Webinar ID: 865 1017 2777

Şifre: itefitalya

24 Ağustos Salı saat 20.00'de Epsilon Yayınları'nın yayımladığı ve Bengi Oya tarafından çevrilen Sakın Korktuğunu Söyleme isimli romanında savaşa, korkuya ve zorluklara rağmen pes etmeden olimpiyatlara hazırlanan bir kız çocuğunun hikayesini anlatan Giuseppe Catozella, moderatör Damla Karakuş ile güzel bir sohbet gerçekleştirecek.

Etkinliğe kayıt olmak için TIKLAYIN.

Webinar ID: 886 5035 4834

Şifre: itefitalya

25 Ağustos Çarşamba saat 20.00'de Matteo Strukul ve moderatör D. Ayça Çakmak ile Epsilon Yayınları'nın yayımladığı, Melis Köymen ve Aslı Aldemir tarafından çevrilen, Medici üçlemesininin ilk kitabı olan Floransa’nın Efendileri’ni konuşacağız. Floransa kentinde hüküm süren, siyasetten finansa, bilimden sanata, Rönesans’a adını altın harflerle kazıyan Medici Henadanı’nın hikayesi üzerinden bu kez sadece roman hakkında değil,  bir kültür hakkında da yeni bilgiler edineceğiz.

Etkinliğe kayıt olmak için TIKLAYIN.

Webinar ID: 893 9590 0718

Şifre: itefitalya

26 Ağustos Perşembe saat 20.00'de Paola Peretti, Esma Fethiye Güçlü tarafından çevrilen, Timaş Yayınları aracılılığıyla okurlarla buluşan ve yazarın ilk romanı olan Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe üzerine Tolga Yozcu ile söyleşecek.

Etkinliğe kayıt olmak için TIKLAYIN.

Webinar ID: 858 1614 9962

Şifre: itefitalya

27 Ağustos Cuma günü saat 20.00'de Can Yayınları'ndan Eren Yücesan Cendey çevirisiyle yayımlanan Büyük bir Aşk Hikayesi'nin yazarı Susanna Tamaro'yu ekranlarımıza konuk edeceğiz. Yazar, romanlarının Türk okurlarıyla buluşmasında önemli bir rolü olan çevirmen Eren Yücesan Cendey ve Kalem Ajans'ın kurucusu Nermin Mollaoğlu ile birlikte son etkinlikte bir araya gelecek.

Etkinliğe kayıt olmak için TIKLAYIN.

Webinar ID: 857 1684 5334

Şifre: itefitalya

Ayrıca “sanatokur” internet sitesinde festivale dair yapılan haberde etkinliklerin tamamının İtalyanca çevirmen Nur Öztürk ile simultane çeviri desteğiyle izleyicilerle buluşacağı bildirildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER