Müze Gazhane'de yetişkinler ve çocuklar için ücretsiz atölyeler

Müze Gazhane'de etkinlikler devam ediyor

Müze Gazhane'de yetişkinler ve çocuklar için ücretsiz atölyeler

İBB restorasyonuyla Anadolu yakasının yeni kültür ve sanat mekanı olan Müze Gazhane’de etkinlikler devam ediyor.

Anadolu yakasının ikinci, İstanbul’un ise son gazhanesi olarak 1891 yılında hizmet vermeye başlayan Hasanpaşa Gazhanesi, tam 101 yıl boyunca şehrin aydınlatma ve yakıt ihtiyacını karşıladı. Zamanla teknolojisi eskidi, çevre ve insan sağlığı için sakıncalı olduğu düşünüldü. 1993 yılında şehrin diğer gazhaneleriyle birlikte üretimine son verildi.

130 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin en önemli endüstriyel miraslarından olan tarihi yapı, bir dönem İETT garajı olarak kullanıldıktan sonra kendi haline terk edilmişken yıllarca süren kamusal bir mücadeleyle kurtarılarak kapsamlı bir restorasyon sürecine alındı. Yeni dönemde kültür - sanat odaklı bir “yaşam alanı” konseptiyle İstanbul’a kazandırılan Müze Gazhane, 9 Temmuz 2021 tarihinde İstanbullulara kapılarını açtı.

İçerisinde kütüphane, bilim merkezi, müzeler, çalışma alanları ve restoran-cafe de bulunan Müze Gazhane’de konser, söyleşiler, tiyatrolar, sergiler, atölyeler gibi birçok etkinlikler düzenleniyor

Söz konusu etkinlik takvimi ise Müze Gazhane’nin resmi internet sitesinden yayınlanıyor. Söz konusu resmi internet sitesine ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Müze Gazhane açık adres olarak “Kurbağalıdere Cd. No:125 Hasanpaşa/Kadıköy” adresinde yer alıyor ve müzenin posta adresi de [email protected] olaral iletişime açılmış. İBB Şehir Tiyatroları'nın gösterimlerinin yapıldığı Büyük Sahne ve Meydan Sahne'nin telefon numarası 0 212 455 39 00 olarak hizmet veriyor.

.

Müze Gazhane yetişkinler ve çocuklar için haftanın farklı günlerinde ücretsiz olarak gastronomiden dansa, heykel yapımından resme kadar birçok alanda farklı atölyeler düzenliyor.

Müze Gazhane’nin 6-8 Kasım arası atölye programı şöyle;

6 Kasım Cumartesi 12:00 Atölye Yetişkinler için Örgü Atölyesi – Başlangıç Seviye – Etkinliğe katılmak isteyen kişiler buradan kayıt yaptırabilir.
 

6 Kasım Cumartesi 14:00 Atölye Çocuklar için Müzik Atölyesi – Etkinliğe katılmak isteyen kişiler buradan kayıt yaptırabilir.
 

6 Kasım Cumartesi 15:00 Atölye Çocuklar için Jonglörlük Atölyesi –
 

6 Kasım Cumartesi 15:00 Atölye Karikatür Atölyesi – Raşit Yakalı – Etkinliğe katılmak isteyen kişiler buradan kayıt yaptırabilir.

 

7 Kasım Pazar 12:00 Atölye Yetişkinler için Suluboya Atölyesi – Etkinliğe katılmak isteyen kişiler buradan kayıt yaptırabilir.
 

7 Kasım Pazar 14:00 Atölye Çocuklar için Masal Atölyesi (Anlatıcı & Müzisyen) – Etkinliğe katılmak isteyen kişiler buradan kayıt yaptırabilir.
 

7 Kasım Pazar 15:00 Atölye Çocuklar için Jonglörlük Atölyesi
 

8 Kasım Pazartesi 19.00 Atölye Ekolojik Yaşam – Organik Tarım – Etkinliğe katılmak isteyen kişiler buradan kayıt yaptırabilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2021, 15:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER