Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Yeniden Açılıyor

Suna ve İnan Kıraç Vakfı'nın kültür kurumları olan Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Covid-19 sonrasında kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Yeniden Açılıyor

Covid-19 vakalarının ülkemzde de görülmeye başlanmasının ardından ziyarete kapatılan İstanbul Araştırmaları Enstitüsü 15 Haziran, Pera Müzesi 16 Haziran tarihinden itibaren yeniden ziyarete açılmaya hazırlanıyor. Ziyaretlerin, maskeli ve termal kameralar ile izlenerek yapılması planlanıyor ayrıca her katta dezenfektan bulundurulacak, binalara sınırlı sayıda ziyaretçi alınarak sosyal mesafenin korunması da hedefleniyor.

15 Haziran'da açılacak İstanbul Araştırmaları Enstitüsü'nde giriş katında yer alan sergi salonunu pazar hariç her gün 11.00 – 18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek, Enstitünün güncel sergisi ise Hafıza-i Beşer: Osmanlı Yazmalarından Hikâyeler. Enstitü kütüphanesi ise rezervasyonla hizmet verecek. 

16 Haziran'da açılacak Pera Müzesi ise ilk etapta; Oryantalist Resim, Kütahya Çini ve Seramikleri, Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri koleksiyon sergilerini ziyaretçilerle buluşturacak. Müze, Haziran sonuna dek salıdan cumartesiye 11.00 – 18.00, pazarları ise 12.00 – 18.00 saatleri arasında ücretsiz gezilebilecek. 

Pera Müzesi

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER