Gran Fondo 2018 Çeşme bisiklet yarışları 4 Kasım'da yapılacak

Veloturk ekibinin organize ettiği bisiklet yarışı organizasyonu, Gran Fondo Çeşme 2018, 2-4 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek

Gran Fondo 2018 Çeşme bisiklet yarışları 4 Kasım'da yapılacak

Çeşme, Veloturk Gran Fondo'ya üçüncü kez ev sahipliği yapacak.

Ünlü şef Arda Türkmen’in de aralarında bulunduğu Sarper Günsal, Okan Can Yantır, Berkem Ceylan, Aydın Diricanlı tarafından kurulan Veloturk ekibinin organize ettiği Gran Fondo Çeşme 2018, 2-4 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

Organizasyon resmi sayfasına ait bilgilerle; Gran Fondo, amatör bisikletçilere açık uzun yol bisiklet yarışlarına verilen bir ad olmakla, "Gare di fondo" yani "mesafe yarışları" deyiminden gelen bu yarışlar, çoğunlukla, katılımcıların yaş ve düzeyine göre, aynı parkurda ama farklı mesafe ve zorluk düzeyinde organize ediliyor. Veloturk ekibi ise organize ettiği bu yarışları sosyal sorumluluk projesi haline getirmiş durumda.

4 Kasım 2018 tarihinde yapılacak olan bu seneki yarışmalar, kısa ve uzun parkur olmak üzere iki ayrı güzergahtan oluşmakla, bu yarışlardan 47 kilometrelik kısa parkur, Çeşme şehir merkezinden başlayacak ve 630 m+ tırmanışın ardından yine Çeşme şehir merkezinde sona erecek. Kısa parkurun yaklaşık olarak 25. kilometresinde yarışmacılara su, soğuk içecek, yiyecek, paramedik ve ulaşım imkanlarının da sağlanacağı 1 istasyon bulunacak.

100 kilometrelik uzun parkur da, kısa parkurda olduğu gibi Çeşme şehir merkezinden başlayacak ve 1320 m+ tırmanışın ardından yine Çeşme şehir merkezinde sona erecek. Uzun parkurda ise 3 ayrı istasyon olacak, 1. istasyon yarışın yaklaşık 25. kilometresinde, 2. istasyon 54. kilometresinde olmakla, yarışmacılara bu istasyonlarda su, soğuk içecek, yiyecek, paramedik ve ulaşım imkanları sağlanacak. Bu parkurun 3. istasyonu ise, yarışın yaklaşık olarak 73. kilometresinde yer alacak ve bu istasyonda su, soğuk içecek, doktor ve ulaşım imkanları sağlanacak. 

Resmi internet sitesinde yer alan bilgilerle; sponsor ve destekçilerin yardımlarıyla icra edilen yarışlarda, katılımcılardan kısa ve uzun parkurlar için ayrı bedellerle toplanacak katılım bedelinin tamamı ise Veloturk'ün "Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler" projesine aktarılacak. Bu proje kapsamında alınan bisikletler çocuklara teslim edilecek.

Gran Fondo Çeşme 2018’in yanı sıra başka birçok başarılı organizasyona da imza atan Veloturk ekibinin Çeşme’de gerçekleşecek olan bu seneki organizasyonu hakkında geniş bilgi sahibi olmak, organizasyon programı ile yine katılım koşulları ve kuralları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin, tüm bilgilere organizasyonun resmi internet sitesi olan https://granfondocesme.com/tr/home adresinden ulaşması mümkün.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2018, 11:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER