Kartuş Dolum ve Doldurulmuş Kartuşlar

Kartuş Dolum ve Doldurulmuş Kartuşlar

Kartuş Dolum ve Doldurulmuş Kartuşlar

Yazıcılar özellikle ofis ve çalışma ortamlarının en çok kullanılan cihazları arasında bulunmaktadır. Yazıcının çalışmadığı veya kartuş bittiği günler birçok çalışan için oldukça zorlu geçer. Bunun en önemli sebebi, bilgisayardan alınması gereken çıktıların, birkaç saniyelik bir işlem yerine, dakikalarca sürecek elle yazılması gerekliliğidir. Bu sadece çalışanlar için zorlu bir durum değildir, aynı zamanda beklemek zorunda müşteri ve diğer çalışanların da işlerinin aksamasına, vakitlerinin harcanmasına neden olmaktadır.

Okul projeleri için kullanılan yazıcılar da projelerin basımları yarım kalabilir, ödevler zamanında teslim edilemez, sunumlar zamanında gerçekleştirilemez ve bu olumsuzluklar sadece sinir bozmakla kalmaz, notlara da olumsuz olarak yansır.

Yazıcıların En Zayıf Noktası, Biten Kartuşlar

Yazıcılar uzun süre ağır çalışma şartları altında çalışmaları için üretilen cihazlar olduklarından dolayı mekanik aksamları kolay kolay arıza yapmaz. Elektronik aksamları ise elektrik şebekesinin kalitesine göre pek nadir sıkıntı çıkarmaktadır.

Yazıcıların en zayıf yanı, her zaman kullanılan kartuş ve mürekkep olmuştur. Birçok yazıcının yeni kartuşu, yeni yazıcı fiyatına yakın olduğundan dolayı kartuş dolum hem ev kullanıcıları hem de işletmeler için ekonomik bir alternatif olmuştur.

Yazıcılarda kullanılan kartuş ve mürekkepler basit görünümlerinin aksine, uzun araştırma geliştirme çabalarının sonucu olarak konmuş ürünlerdir. Mürekkebin kartuş içindeyken uzun süre sıvı halde kalması gerekirken, oksijenle buluştuktan sonra hızlıca kuruması ve bu esnada kartuşu da tıkamaması gerekmektedir.

Kartuş Dolumu İle Kartuşlarınız Hiç Bitmesin

Kartuşun da farklı durumlarda hava sızdırmazlığını koruyacak ve tıkanmayacak şekilde tasarlanmış olması gerekmektedir. Üreticiler kartuşların tasarımını aynı zamanda kartuş dolum yapılmasını engelleyecek şekilde yapmaktadırlar. Bundan dolayı kartuş dolum işlemi bu iş için özel olarak üretilen setlerle gerçekleştirilmelidir.

Kartuş dolum setleri ve tekrar doldurulabilen kartuşları ülkemizde güvenle temin edebileceğiniz çok az site var bunlardan biri de https://www.toner.com.tr/kartus sitesi. Siteyi incelediğiniz zaman son birkaç yılda piyasaya çıkan ev ve ofis yazıcılarının neredeyse tamamı için hem siyah beyaz hem de renkli, kartuş dolum setleri ve doldurulmuş kartuşların stoklarında olduğunu görebiliyorsunuz. Ürünlerin fiyatlarının piyasa emsallerinin altında olması da dikkat çeken bir diğer nokta…

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 11:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER