Organik Ürünler Nasıl Üretilir?

Organik Ürünler Nasıl Üretilir?

Organik Ürünler Nasıl Üretilir?

Organik ürünler, ya da ekolojik ürünler tohum halinden hasat edilip kullanıcıya ulaşıncaya kadar olan zaman diliminde, kimyasal girdi ve katkı maddesi kullanılmayan üretim biçimidir. Ekolojik tarımla hedeflenen toprak ve su kaynaklarını havayı kirletmeden çevreyi, insan sağlığını, hayvanların sağlığını korumaktır. Organik ürünler üretiminde belirli bir standart, denetim ve sertifika gerekir.

Organik kelimesi bilimsel ve hukuki bir kavramdır. Organik ürünler üzerinde yapılan çalışmalarda kalıntı tespit edilmemiştir belgesi alınması şarttır. Organik ürün üretimi yapabilmek için üründen numune alınıp ürün laboratuvar ortamında incelenir, ürünün üretim aşamasında ki tüm unsurları değerlendirip daha sonra organik sertifikası tüm bu incelemelerin ardından verilir.

Organik Ürünler Nasıl Anlaşılır ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Satın alacağınız organik ürünü gözle bakarak, elle kontrol yaparak ya da koklayarak anlamanız mümkün değildir. Bir ürünün organik olduğunu sadece ürünün sertifikası ve organik tarım logosu ile anlaşılır. Günümüzde piyasa da çok fazla organik adı altında ürün mevcuttur. Bu yüzden bu önemli noktayı asla gözden kaçırmamak gerekir. Organik ürünler, sertifikalı ve organik tarım logosu içeren güvenilir markalardan tercih edilmeli bunun için https://www.arifoglu.com/organik-urunler web sitesini ziyaret edebilir ve sağlıklı ve geniş ürün yelpazesine ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2021, 15:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER