Promarker Çeşitleri

Promarker Çeşitleri

.

Promarker Çeşitleri

Günümüzde piyasada pek çok çeşide sahip promarker kalemler bulabilmeniz mümkündür. Fakat bu kalemler genellikle uçlarına göre iki çeşide ayrılır. Bunların birisi kesik uçlu olurken diğeri ise fırça uçlu kalemlerdir. Çizime göre her iki uçlu kalemin hem avantajı hem de dezavantajı olabilir.

Kesik uca sahip olan promarker kalemler daha keskin hatlı geometrik çizimler için kullanılırken, fırça uçlu olan kemler ise genellikle ışık dağılımını daha da homojen bir halde verebiliyor. Uzman bir hale geldiğiniz taktirde bu iki kalemi de her türlü istediğiniz çizim sırasında rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Promarker ile Nasıl Çizim Yapılır?

Promarker kalem ile boyama yapmak daha çok sulu boya tekniğini anımsatır. İkisi arasındaki en önemli fark ise promarker kalem kullanırken suya gerek kalmaz. Sulu boya tekniğini anımsatmasının bir diğer sebebi ise o boyamada olduğu gibi ışıktan gölgeye geçerken katman bir şekilde boya geçilmesidir. Çizim sırasında ışık ve gölgeyi ayarlarken ışık alan yeri ayarladıktan sonra gölge yapılacak kısımlar için gölge koyuluğuna göre tekrar kat geçilir. Böyle bir kaleme https://www.guvensanat.com/promarker sitesinden ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2021, 12:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER