23. İstanbul Tiyatro Festivali 13 Kasım’da başlıyor

23. İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor. Öğrenci biletleri 15 TL!

23. İstanbul Tiyatro Festivali 13 Kasım’da başlıyor

23. İstanbul Tiyatro Festivalinin bilet satışları devam ediyor. Festival 13 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında seyirciyle buluşacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından organize edilen İstanbul Tiyatro Festivalinin bilet satışları devam ediyor.

23. sü düzenlenen İstanbul Tiyatro Festivali, bu sene 13 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında seyirciyle buluşacak. Tiyatro Festivali’nde yurtdışından 12, Türkiye’den 16 olmak üzere 28 tiyatro gösteriminin yanı sıra, performans ve koreografi etkinlikleri de gerçekleştirilecek.

Ancak etkinlikler bununla sınırlı kalmayarak, Festival kapsamında söyleşi, atölye ve ön etkinlikler de yapılacak.

Alınan sponsor desteği ile İstanbul Tiyatro Festivali biletleri geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da öğrenciler için indirimli olarak satılacak. Bu senenin öğrenci bilet fiyatı 15 TL olarak belirlenmekle, 15 TL’lik bilete sahip seyircilerin, öğrenci kimlik ya da belgelerini göstermeleri zorunlu olacak. Genel satışın ilk gününde her öğrenci etkinlik başına yalnız bir bilet satın alabilecek. Arkadaşları için de indirimli bilet almak isteyen öğrenciler, yalnızca bir arkadaşları için, arkadaşının öğrenci kimliğini göstermek koşuluyla işlem yapabilecekler.

Biletlerin genel satışı ise Biletix üzerinden gerçekleştiği gibi, ana gişe İKSV'den Pazar günleri hariç olarak 10.30 - 18.00 saatleri arasında da bilet satın alınabilecek.

İKSV binasında ve ön satış dönemi ile genel satışın ilk günü Moda Sahnesi'nde kurulacak geçici festival gişesinde yapılan satışlardan da hizmet bedeli alınmayacak.

Festival kapsamında bu sene onur ödülleri yazar, tiyatro oyuncusu ve yönetmen Ferhan Şensoy, sahne tasarımcısı Metin Deniz ve yönetmen Emmanuel Demarcy-Mota'ya verilecek.

Dostlar Tiyatrosunun 50. yılı olması vesilesiyle ve 60. sanat yılını kutlayan Genco Erkal da üç ayrı oyunuyla festival kapsamında seyirci karşısına çıkacak. İstanbul Tiyatro Festivali'nin Öğrenme ve Gelişim Programı kapsamında da Genco Erkal'ın 60., Dostlar Tiyatrosu'nun 50. yılına saygı sempozyumu düzenlenecek.

Festivalin tüm programı açıklanmakla,

Öğrenme ve gelişim programı etkinlik programı için TIKLAYINIZ

Tiyatro festivali program bilgisine ulaşmak için TIKLAYINIZ

23. İstanbul Tiyatro Festivali etkinliklerin gerçekleşeceği mekanlar ve tarihleri ile bilet ücret bilgilerine ulaşmak için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2019, 10:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER