İstanbul Şehir Tiyatroları Online Oyun İle Evlerinize Konuk Olacak

İstanbul Şehir Tiyatroları biri yetişkin biri çocuk olmak üzere iki oyunuyla online olarak 27 - 28 Mart tarihlerinde evlerinize konuk olacak

İstanbul Şehir Tiyatroları Online Oyun İle Evlerinize Konuk Olacak

İstanbul Şehir Tiyatroları koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla, ülke genelinde alınan tedbirler kapsamında perdelerini kapatma kararı almıştı.

Ancak 23 Mart tarihinde yapılan duyuru ile, kültür-sanat hizmetlerinin sanatseverlere online ulaştırmak için çalışmaların sürdüğünü belirterek, eğitimlerine bir süre ara verilen çocuklar ve yetişkinler için 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde perdelerin kapanmayacağı bildirildi. Bu kapsamda İBB Şehir Tiyatroları’nın daha önce sahnelediği, bir çocuk ve bir yetişkin oyununu, https://kultursanat.istanbul/ adresinden sanatseverlerle buluşturulacağı açıklandı.  

Söz konusu oyunlar ve gösterim saatleri ise şöyle;

27 MART CUMA GÜNÜ SAAT 20.00

OYUN                   : GEÇ KALANLAR

SÜRE                     : 110 dk. / İki Perde

OYUNCULAR     : DEFNE GÜRMEN, ELÇİN ATAMGÜÇ, VİLDAN GÜRELMAN, ZAFER KIRŞAN

KONUSU             : Zamanın geri alınamayışı ile belki ilk kez o gece bu kadar acı biçimde yüzleşen bir çiftin hikâyesini, pişmanlıkları, yaşayamadıkları, söyleyemedikleri üzerinden anlatan oyun, izleyiciyi geç kalmış bir yüzleşmeyle karşı karşıya getiriyor.

“Anlat… Anlatmak kabullenmektir.”

Yaşadığımız her günü güzel bir güne dönüştürmek varken, güzel bir günün bize çıkıp gelmesi için öylece oturup bekleriz. Çoğu zaman yaşamak yerine erteleriz. Tüketmenin bencilliğini, paylaşmanın samimiyetine yeğleriz. Oysa ihtiyacımız olan tek şey, biraz farkındalıktır.

Pervin Ünalp Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi’nden mezundur. Uzun yıllar, oyuncu ve seslendirme sanatçısı olarak görev yapan sanatçı, oyun yazarlığı ile günümüz insanının dünyasına ışık tutmaktadır.

28 MART CUMARTESİ SAAT 14:00

OYUN                   : POLLYANNA

SÜRE                     : 100 dk. / İki Perde

YAŞ                        : 7-77

OYUNCULAR     :  ASLI MENAZ, BERK SAMUR, DESTAN BATMAZ, DOLUNAY PİRCİOĞLU, EZGİM KILINÇ, NAZAN YATGIN PALABIYIK, ONUR ŞİRİN, ÖMER BARIŞ BAKOVA, SERAP DOĞAN, YEŞİM MAZICIOĞLU, YILMAZ AYDIN, ZELİHA BAHAR ÇEBİ

KONUSU             : Annesi yıllar önce yaşamını yitirince, yardım derneği himayesinde yaşamaya başlayan Pollyanna, babasını da kaybettiği haberini alır. Bu hayat dolu küçük kız, katı ve kuralcı biri olarak tanınan Polly Teyzesiyle birlikte yaşayacaktır. Pollyanna'nın konağa gelmesiyle beraber çevredeki herkesin hayatı değişmeye başlar. Dünya çocuk edebiyatının en önemli eserlerinden biri olan Pollyanna, her tür olumsuz durumda bile ''mutluluk''un yaratılabileceğini; çözüm üretebilme yeteneği kazandıktan sonra hayata umutla bakılabileceğini anlatıyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 19:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER