İBB’DEN ÜCRETSİZ AKTARMA HİZMETİ!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul genelindeki 32 adet ücretsiz aktarmalı entegre hattın yolcuların kullanımına sunulduğunu duyurdu.

İBB’DEN ÜCRETSİZ AKTARMA HİZMETİ!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları toplu ulaşıma teşvik etmek amacıyla ücretsiz aktarmaya imkan sağlayan besleme hatları kademeli olarak devreye alıyor. İBB resmi internet sitesinde yer alan duyuruda, özel araç kullanımını azaltmak, toplu ulaşım ve aktarma alışkanlığı kültürünü kazandırmak amacıyla yapılan düzenlemede, ücretsiz aktarma hizmeti ile mevcut ve planlanan ulaşım projeleri kapsamında otobüs ve diğer ulaşım modları arasındaki tam entegrasyonun sağlanabilmesi hedeflendiği bildirildi.

Söz konusu aktarma sisteminde, besleme hatların aktarmasız yolculukları için tek biletli ücret tarifesi geçerli olmakla birlikte, bu hatlar ile diğer ulaşım modu (raylı sistem / deniz yolu) arasında yapılan aktarmalar ise ücretsiz olarak tarifelendirildi.

İş bu düzenleme ile İstanbul genelindeki 32 adet ücretsiz aktarmalı entegre hat belirlenmekle, besleme hatlara binerek, aşağıda yer alan tabloda o besleme hatlara entegre olduğu bildirilen metro hattını veya deniz yolunu (vapur) kullanan yolcuların İstanbul kartında sadece bir yerde ücret alınmış olacak.

İstanbul genelindeki 32 adet ücretsiz aktarmalı entegre hatlar ise şöyle;

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 22:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER